4 tipy na zariadenie detskej izbičky na podporu kreativity

podľa spravca
0 komentár
4 tipy na zariadenie detskej izbičky na podporu kreativity

Máte doma malú ratolesť a chcete jej dopriať izbičku, ktorá pre ňu bude kreatívnym útočiskom už od útleho veku? Netreba k tomu drastické zmeny. Stačí pridať pár prvkov a dieťa bude môcť naplno prejaviť svoju hravosť a predstavivosť.

Vyberte vhodný detský koberec na hranie

Začnime od podlahy. Mäkký a príjemný detský koberec vytvorí útulnú zónu, kde sa bude môcť dieťa plne realizovať a šantiť To, ako ho bude využívať, je len na ňom. Koberec je jednoducho základ pre bezstarostné hranie.

Zvoľte koberec s protišmykovou spodnou stranou, aby sa drobec pri hraní nepošmykol a neublížil si. Ideálnou voľbou sú kúsky s krátkym vlasom, pretože sa ľahko udržiavajú v čistote. Nemali by však byť tvrdé a drsné na dotyk.

Čo sa týka farieb a vzorov, tie by mali podnecovať detskú fantáziu a kreativitu. Pamätáte si koberce, ktoré vyzerali ako autodráha? Aj dnes sa stále predávajú a obľúbili si ich dievčatá i chlapci. Živé farby, rôzne motívy naštartujú detskú predstavivosť.

Originálny koberec do detskej izby nájdete na www.proxima.store.

Vytvorte dostatok priestoru

Deti potrebujú dostatok priestoru na rozvoj svojich tvorivých aktivít. Vytvorte im herný kútik, kde si môžu kresliť, hrať sa s bábikami, autíčkami, stavebnicou alebo si postaviť vlastný súkromný bunker.

Nenechajte sa rozrušiť neporiadkom. To k hraniu jednoducho patrí. Lepšie, ako dieťa obmedzovať, je ukázať mu jednoduché riešenie, ako si po sebe upratať. Nízke poličky a úložné boxy sú pre deti v predškolskom veku najvhodnejšie. Rýchlo do nich odložia hračky a osvoja si nový, veľmi potrebný návyk.

Detský stolík a stoličky nielen pre školákov

Vhodný detský stolík a stoličky nie sú len výsadou školákov. Vpustiť tvorivosť do detského sveta znamená dopriať im vlastnú malú pracovnú zónu už odmalička. Stolček a sedenie dieťaťu umožnia sústrediť sa na rozvoj jemnej motoriky pri kreslení, strihaní či iných činnostiach.

Tým získa zdravé pracovné návyky, ktoré neskôr zúročí pri domácich úlohách a štúdiu. Vďaka tomuto bude prechod do školského prostredia pre vaše dieťa ľahší a plynulejší.

Skvelou voľbou je set stoličky a stolíka WOODY, na ktorého výrobu boli použité farby schválené podľa normy EN71 / 3, čo znamená, že nevyvoláva alergické reakcie.

Vystavte detské diela

Deti sú ohromne hrdé na svoje výtvory a vždy sa nimi rady pochvália. V izbičke by preto nemali chýbať nástenky, rámiky alebo poličky, kde si ich môžu vystaviť. Uistite sa však, že sú vo výške očí detí, aby sa mohli motivovať k ďalšej tvorbe.

Nezabúdajte, že nadšenie a priority sa u detí rýchlo menia. Umožnite im preto pravidelne obmieňať a dopĺňať malú galériu novými výtvormi.

Detská izba by mala byť malým bezpečným kráľovstvom, kde sa dieťa môže nerušene rozvíjať a zistiť, čo ho baví. Dopomôžte tomu s našimi radami a sledujte, ako sa váš drobec realizuje.

 

 

zdroj: proxima.store

 

Tiež sa ti môže páčiť