Strešné okná, ktoré presvietia celú miestnosť!

podľa spravca
0 komentár

Máte v dome podkrovnú izbu, ktorú vôbec nepoužívate? Možno sa budete čudovať, no aj takú podkrovnú miestnosť môžete využívať ako akúkoľvek inú miestnosť vo vašej domácnosti. Treba však zvoliť také podkrovné okná, ktoré dokážu presvietiť celú izbu. Aj keď sa to väčšine z nás asi nezdá, strešné okná môžu zmeniť tmavé miesto na živé podkrovie plné slnka! Poskytujú omnoho viac svetla ako klasické fasádne okná s rovnako zasklenou plochou. Ideálne riešenie strešných okien by malo ponúknuť okrem plnohodnotného denného svetla tiež prirodzené vetranie, dobrý výhľad a pohodu.

Luxusné okno veľkých rozmerov

Presklená plocha okien by mala byť veľká aspoň 10% z plochy miestnosti. Aby sme zvolili správnu veľkosť a počet okien, mali by sme uvažovať v širšej súvislosti, predovšetkým z architektonického pojatia interiéru. V dnešnej dobe však nemusia byť strešné okná len malé a nenápadné. Alternatívou sú masívne a luxusné okná, ktoré sa vyrábajú na mieru daného priestoru a prinášajú neuveriteľný výhľad a presvetlenie podkrovných bytov. Pochopiteľne, že všetko závisí od typu danej miestnosti, vzhľadu či atmosféry podkrovia.

Povrch strešných okien vyrobených z dreva je chránený riedeným lakom, ktorý ochraňuje vonkajší povrch okna. Polyuretánové okná s dreveným jadrom sú bezúdržbové a hodia sa do miestností s vyššou vlhkosťou. Pochopiteľne, že na výber sú taktiež strešné okná z plastu, ktorých výhoda spočíva predovšetkým v ich cene a výborných tepelno-izolačných vlastnostiach. Okná je možné ovládať mechanicky alebo pomocou elektrického ovládania, čiže opäť ide o špecifickejšie kritéria, ktoré v konečnom dôsledku závisia od vašich požiadaviek. Ak však chcete namontovať viac než jedno strešné okno, použitie elektrického ovládania bude najvhodnejšie. Nezabudnite na výber tieniacej techniky, čo oceníte nielen počas letných, ale i zimných mesiacov.

Autorské právo: enki / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť