Vírivky HANSCRAFT zrodené v Českej republike

podľa spravca
0 komentár

Všetci vieme, ako vyzerajú vírivé vane, ale už len málo z nás vie, ako takáto vírivka prichádza na svet. Neni to nič jednoduchého, a preto sa spoločnosť HANSCRAFT rozhodla, po niekoľkoročných  skúsenostiach s predajom, importom a servisom víriviek, spustiť vlastnú výrobu. Behom dvojročných prípravy musela rozlúsknuť nie jeden oriešok, než sa  podarilo všetko zaistiť k najvyššej spokojnosti. Zaujíma vás viac? Poďte sa s nami pozrieť do výroby.

Kde a ako výroba prebieha?

Vírivé vane špičkovej európskej kvality vznikajú v novo zrekonštruovanej výrobnej hale v Chrášťanech u Prahy. Vnútri nájdete robotizované pracovisko so strojmi, aké používajú aj výrobci áut, lietadiel či zbraní. Odpovedajú najvyšším normám a požiadavkám na presnosť. Ale aby dosiahli maximálnej presnosti, musia sa naprogramovať. To dokáže len  človek so skúsenosťami!

Najťažšou časťou výroby, bolo teda nastavenie strojov a pomocných výrobných procesov. Testovalo sa na reálnych materiáloch. Termoforming škrupiny je skoro alchýmia. Musí sa  vychytať teplota „horákov“ pece, aby sa materiál vytvaroval a pritom nestrácal v najhlbších miestach na hrúbke. To je veľmi dôležité pre kvalitu spracovania.

Vytvarovaná škrupina putuje na nástrek, ktorý ju spevní a zároveň tiež zaizoluje. Používa sa na to taliansky materiál GreenShield, ktorý nahradzuje zastaralú lamináciu. Lamináciou sa spoločnosť Hanscraft chcela úplne vyhnúť. Laminát musí schnúť najmenej 8 hodín, a to by predlžovalo proces výroby, kedy je potrebné vyvŕtať otvory pre trysky a ďalšie komponenty. Laminácia má naviac negatívne účinky na ľudské zdravie. Je karcinogénne. GreenShield je rychloschnnúcí materiál, ktorý už po pár minútach stvrdne natoľko, že sa po dne škrupiny môžete bez problémov prejsť. Ďalšou jeho výhodou je, že je plne recyklovateľný, takže i vzniknuté odrezky pri výrobe môžu byť znova použité. HANSCRAFT je preto z 97 % bezodpadovou firmou.

Ďalšou zastávkou je CMS stroj, ktorý do škrupiny vírivky vyvŕtajú všetky potrebné otvory. Aj tomuto procesu predchádzalo obtiažne programovanie.  Čoho  výsledkom je urýchlenie výroby. Dnes v podstate stačí na displeji navoliť, o aký typ vírivky sa jedná, a stroj sám všetko vyvŕta. Technik potom jeho prácu skontroluje a predá škrupinu na montážnu linku, kde hra významnú úlohu človek.

Bez dotyku človeka to nejde

K zrodeniu vírivej vane Hanscraft teda neprispievajú len stroje, ale patričnou starostlivosťou im venujú tiež ľudské ruky. Truhlári robia vzpery, montéri dosadia do jej tela trysky, hadičky, káble, riadiacu jednotku, čerpadlá a ďalšiu potrebnú technológiu pre správny chod vírivky.

Keď je všetko  nainštalované, vírivka sa testuje na reálne podmienky. Napustí sa vodou a vyskúšajú  všetky jej funkcie. Dôraz sa kladie na vodotesnosť a bezpečnosť. Po úspešnom teste vírivky sa vypustí do špeciálnej nádrže, z ktorej se potom berie voda pre ďalšie testovanie. Je to ekologické riešenie, ktoré bráni plytvaniu vodou.

Vírivka, ktorá prejde kontrolou, postúpi k finálnej úprave bednenia. Keď sa boky vírivky zakrytujú. Steny vírivky sú zaizolované proti úniku tepla. K vírivke je priložený rodný list, v ktorom sú zaznamenané všetky fázy výroby.

Ale nebolo by výroby keby…

Samotnej výrobe víriviek predchádzal grafický návrh. Za designom vírivých vaní stojí Ing. arch. MgA. Ondřej Kamenický, predný český designér a architekt. Navrhnuté krivky slávia úspechy v Anglicku, Škandinávii, Nemecku, Francúzsku i Švajčiarsku.

Ergonomičnosť jednotlivých modelov víriviek pomáhal vylepšovať Mgr. Martin Procházka, významný český fyzioterapeut a chiropraktik niekoľkých národných tímov i vrcholových športovcov. Pozícia vo vírivkách bola navrhnuté tak, aby si v nich človek maximálne oddýchol, aby bol prirodzený a účinok masáže maximálny.

Vírivé vane Hanscraft patria ku špičke na európskom i svetovom trhu. Ich veľkou prednosťou je rýchle dodanie do 30 dní. Predajcom víriviek Hanscraft je na Slovensku spoločnosť ShopMarket, s.r.o. Navštívte a vyskúšajte si vírivky Hanscraft v novom showroome v Bratislave alebo nakúpte jednoducho online prostredníctvom eshopu www.shopmarket.sk

Tiež sa ti môže páčiť