aké dvere si môžete zvoliť do vašej domácnosti?

podľa spravca
0 komentár

Rozoznávame rôzne druhy dverí, ktoré sa od seba odlišujú svojimi hlavnými funkciami aj dizajnom. Preto si dnes priblížime, čo je pre jednotlivé kategórie charakteristické, čím oproti iným vynikajú a čo vám ako zákazníkovi ponúkajú.

Hľadáte dvere do interiéru či exteriéru?

Jedným zo základných druhov dverí, ktoré máte na súčasnom trhu k dispozícii sú v prvom rade interiérové dvere, či už ich v ich modernej podobe alebo ladené do rustikálneho štýlu. Ich základnou úlohou je oddeliť respektíve prepojiť dve vedľa seba umiestnené izby, pričom je vhodné, aby dvere svojim štýlom ladili s celkovým vzhľadom interiéru a to tak v byte, ako aj v rodinnom dome. Väčšina zákazníkov dáva v dnešnej dobe prednosť dreveným interiérovým dverám s pevnou a odolnou štruktúrou, ktoré môžu byť buď celodrevené alebo doplnené o voštinový rám. Zvoliť si tiež môžete preferovanú povrchovú úpravu, ktorej cenovo najdostupnejšou verziou je fólia, zatiaľčo drahším, avšak zároveň aj kvalitnejším riešením s dlhšou životnosťou je drevená dyha.

Základom bezpečnosti väčšiny domácností sú stabilné vchodové dvere, ktoré vám súčasne poskytujú dostatočnú mieru súkromia a chránia váš domov pred vonkajšími vplyvmi. Predstavujú exteriérový typ dverí, mali by sa vyznačovať primeranými tepelnoizolačnými vlastnosťami a sú dostupné v plnom, celopresklenom či kazetovom prevedení prípadne vybavené bočným svetlíkom alebo nadsvetlíkom. Na výber máte tiež rôzne alternatívy v oblasti kľučiek, kovaní, madiel či závesov. Možnosť výroby vchodových dverí na zákazku podľa vašich predstáv vám ponúka firma Kunaj, ktorej špecialitou sú tiež eurookná.

Praktický tip navyše

Do tretice si môžete zvoliť odolné bezpečnostné protipožiarne dvere využívané tak v súkromných domácnostiach, ako aj firemných budovách a verejných priestoroch. Za ich prvoradú funkciu môžeme považovať ochranu majetku a to nielen pred vlámaním, ale aj pred požiarom, čo umožňujú ich vynikajúce izolačné vlastnosti. Dodatočnou charakteristikou týchto dverí môže byť v prípade záujmu taktiež dymotesnosť prípadne zvuková izolácia. Ich najčastejším materiálom je oceľ alebo drevo, pričom vybaviť ich možno taktiež o protipožiarnymi stenami, priečkami a oknami.

Tiež sa ti môže páčiť