Aké pánske bundy sú vhodné na zimné výlety do hôr

podľa spravca
0 komentár

Zimné bundy sú nevyhnutným kúskom každého pánskeho šatníka. V našich končinách v posledných rokoch veľkú zimu nemávame. Napriek tomu nás vždy počasie na pár dní prekvapí nízkymi teplotami. Teplá, nepremokavá bunda je nevyhnutnosťou aj pre tých, ktorí sa chystajú v zime do hôr za oddychom alebo športovými zážitkami.

Pánska zimná bunda – ako ju vybrať

Aké kritéria by mala spĺňať pánska zimná bunda? Samozrejme, že veľa ľudí sa pozerá najskôr na vzhľad. Farebnosťou zimné bundy ničím nezaostávajú za jarnými a jesennými. V tomto ohľade je výber naozaj široký. Môžete sa sami presvedčiť kliknutím na stránky e-shopu Bolf.sk. Z ponuky pánskych zimných búnd značky Bolf.sk si vyberie aj ten najnáročnejší fashion maniak alebo elegantný gentleman. Okrem perfektného dizajnu sú bundy od Bolf.sk ako stvorené do zimného počasia – zateplené, nepremokavé, ušité z odolných a kvalitných materiálov. Práve tieto parametre sú pre výber zimnej bundy najdôležitejšie. Spojenie odolnosti, funkčnosti a vysokého komfortu nosenia vám zaručuje voľný pohyb počas výletov v prírode alebo športovaní. V sekcii pánskych lyžiarskych a snowboardových búnd Bolf.sk nájdete naozaj veľký výber búnd na voľný čas. Navyše vás prekvapí fakt, že zimná pánska bunda nemusí zruinovať váš rozpočet.

Materiál pánskych zimných búnd

Pánske zimné bundy sa vyrábajú z rôznych materiálov, od ktorých sa odvíjajú ich vlastnosti a samozrejme cena. Medzi materiály poskytujúce dostatočné zateplenie patrí perie. Tento prírodný materiál vie dobre zahriať aj bez nutnosti hrubej vrstvy. Vďaka tomu bundy z peria vyzerajú veľmi ľahko a elegantne. Páperová bunda sa dobre nosí a jednoducho ju môžete zložiť do tašky na cestovanie. Na druhej strane musíte pri bunde z peria myslieť na nepremokavú vonkajšiu vrstvu, pretože perie rýchlo nasiakne vlhkosť. Ak sa vám nepáči myšlienka bundy z peria, vsaďte na syntetické materiály. Syntetika vás síce nezahreje tak dokonale ako perie, ale je veľmi lacná. Príjemne vás však prekvapí vo vlhkom prostredí, ktoré jej vôbec nevadí. Dokonca aj po vystavení intenzívnemu dažďu veľmi rýchlo uschne. Preklikajte sa prehľadným filtrom na stránkach Bolf.sk a vyberte si z ponuky pánskych syntetických alebo páperových búnd za skvelé ceny.

Prevedenie pánskych zimných búnd

Pánske zimné bundy sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Znamená to, že si viete vybrať z búnd na športovanie, vychádzky či do práce. Ak máte radi jednoduché riešenia, vsaďte na univerzálne bundy. Ako už sám názov napovedá ide o bundu, ktorú môžete nosiť kamkoľvek za každého zimného počasia. Skladá sa z viacerých vrstiev s možnosťou ich odopnutia. Vnútorné vrstvy bývajú zateplené a vonkajšie zabránia preniknutiu vlhkosti do vnútra bundy. Ak vám takáto univerzálnosť nevyhovuje, kúpte si dve pánske bundy – na lyžovanie a klasickú. Klasická zimná pánska bunda môže byť kratšia do pása alebo siaha do polky stehien. Dobre vás ochráni pred zimou v meste pri chôdzi na kratšie vzdialenosti. Do hôr si zbaľte bundu na lyžovanie. Takáto bunda má vrchnú nepremokavú vrstvu odolnú voči silnému dažďu i vetru. Je vyrobená z vysoko odolných materiálov a doplnená je praktickými vreckami. Práve na maličkosti akými sú vrecká alebo zapínanie na suchý zips nezabúdajte. Vedia vám spríjemniť pohyb na horách. Veľký dôraz je potrebné klásť aj na kapucňu, ktorá by sa mala dať odopnúť. Všetky typy spomínaných búnd a trendového oblečenia pre pánov nájdete jedine na stránkach internetového obchodu Bolf.sk. Neváhajte a objednajte si už dnes kvalitné oblečenie značky Bolf.

 

 

Tiež sa ti môže páčiť