Aké typy náterov na drevo najvhodnejšie?

podľa spravca
0 komentár

Chystáte sa natierať nejaký drevený povrch, ako napríklad terasu, plot alebo altánok? je dôležité vybrať si správny ochranný náter pre čo najdlhšiu životnosť vašej drevenej konštrukcie. Ktoré typy máte na výber?

Olejové

Olejové ochranné farby na drevo dokážu skutočne ochrániť rôzne typy dreva pred poveternostnými vplyvmi aj UV žiarením. Vaša terasa tak dokáže prežiť desiatky rokov bez straty alebo stability v dôsledku opotrebenia.

Gélové

Terasové dosky môžete natrieť aj modernými gélovými farbami. Výrobcovia často garantujú rovnaký stupeň ochrany, aký ponúkajú aj iné typy náterov. Gélové farby veľmi komfortne rozotierajú a práca s nimi je naozaj jednoduchá.

Lazúra

Lazúra je asi najčastejšie používaný prostriedok na ochranu drevených konštrukcií. Môžete s ňou pokojne natrieť aj celú vašu drevenú chatku. Je jedinou nevýhodou je že k úplnému vyschnutiu prichádza až po niekoľkých hodinách.

Klasické farby

drevo môžete preventívne ochrániť aj použitím obyčajnej hnedej farby. farba však nie je ochranný prostriedok a preto by ste mali čo najskôr na ňu natrieť aj niektorý z vyššie spomínaných špeciálnych prípravkov.

Motorový/jedlý olej

jedným zo zaujímavých typov náterov na drevené povrchy je aj jedlý a motorový olej. Skúsení majstri vravia, že ak drevo natriete týmito olejmi, pravdepodobne vás bez problémov prežije. Môžete to vyskúšať sami.

Tiež sa ti môže páčiť