Ako prať a sušiť oblečenie, bytový textil a obuv, ktoré si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť?

podľa spravca
0 komentár
Ako prať a sušiť oblečenie, bytový textil a obuv, ktoré si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť?

Nechajte sa ohromiť odolnými, dizajnovo a technicky dokonalými a zároveň používateľsky prívetivými spotrebičmi na starostlivosť o bielizeň od exkluzívnej škandinávskej značky ASKO. Práčky, sušičky a sušiace skrine zaujmú svojím robustným dizajnom vyrobeným z vysokokvalitných materiálov s prevahou odolnej ocele. Stelesňujú jednotu dokonalého tvaru a bezchybnej funkcie, spoľahlivosť, starostlivosť o zdravie a lásku k prírode. Sú pripravené na každú situáciu, či už ide o starostlivosť o luxusné kúsky, každodennú malú a veľkú bielizeň. Alebo športové oblečenie, a dokonca aj obuv.

Minimalistická estetika konceptu starostlivosti o bielizeň ASKO je inšpirovaná požiadavkami profesionálnych prevádzok, je zbavená všetkých zbytočností a jednoznačne odkazuje na to najlepšie zo škandinávskej priemyselnej tradície. Pozoruhodná je nielen harmónia formy a funkcie, ale aj dokonalé remeselné spracovanie.

Práčky, sušičky, sušiace skrine a dômyselne ukryté príslušenstvo tvoria jeden celok, ktorý dobre vyzerá, perfektne funguje a vydrží roky. Bez problémov zapadne do každého priestoru a prinesie nadčasovú krásu a radosť zo všetkého, čím žijete. Či už ide o váš každodenný život, prácu, spoločenské stretnutia alebo šport a zábavu. Ako vám pomôžu spotrebiče ASKO?

Jemná starostlivosť pre jemnú bielizeň a košele

Luxusná spodná bielizeň si zaslúži dokonalú starostlivosť. Hodvábne pyžamá, jemná spodná bielizeň, košele na mieru alebo extravagantný sveter z kašmíru – všetky potrebujú šetrné zaobchádzanie, aby sa počas prania a sušenia nepoškodili, neodreli alebo nezrazili.

Preto je ideálne používať program ručného prania alebo prania košieľ, ktorý šetrne perie jemné tkaniny a vlnu pri miernej teplote, a aktivovať aj funkciu Anti Crease, aby nebola bielizeň pokrčená.

Je veľmi dôležité používať správny prací prostriedok na jemnú bielizeň, najlepšie na prírodnej báze, vyhýbať sa aviváži a prací prostriedok správne dávkovať. Veľmi častou chybou je totiž používanie príliš veľkého množstva pracieho prostriedku a ešte väčšieho množstva aviváže, čo nie je pre jemné a pružné vlákna dobré. Bielizeň nenávratne zmení svoju štruktúru.

Preto sú práčky ASKO vybavené automatickým systémom dávkovania AutoDose a inteligentným systémom DoseAssist, čo je vlastne skrytý asistent, ktorý odporúča správne množstvo pracieho prostriedku na základe množstva vloženej bielizne, úrovne znečistenia, tvrdosti vody, zvoleného programu a teploty pracieho kúpeľa. Systém šetrí nielen vašu bielizeň, ale aj vašu peňaženku a životné prostredie.

O sušenie jemnej bielizne a košieľ sa dokonale postará sušiaca skriňa. Na rozdiel od bubnovej sušičky nepoužíva mechanické sušenie, ktoré by mohlo trením bielizne o seba opotrebovať citlivé vlákna. Suší iba pomocou prúdu vzduchu, ktorý odstraňuje zvyškovú vlhkosť. Rovnako ako keď sušíte oblečenie vonku. Napriek svojim kompaktným rozmerom dokáže usušiť toľko bielizne, koľko by sa bežne zmestilo na 16-metrovú šnúru. Oblečenie vysušené na vešiaku bude zase ako nové a môžete ho hneď uložiť do skrine alebo bielizníka.

Ako sa postarať o záclony

Aj pranie záclon má svoje pravidlá. Pred praním je potrebné odstrániť všetky háčiky a krúžky a záclony vložiť do práčky tak, aby mali dostatok priestoru, teda ju rozhodne neprepĺňať. Zvoľte program pre jemnú bielizeň so studenou alebo mierne teplou vodou a prídavnú funkciu Anti Crease proti pokrčeniu.

Ak chcete, aby vaše záclony boli krásne, mäkké a splývavé, platí to isté, čo pri jemnej bielizni: neprekračujte odporúčané množstvo pracieho prostriedku. Opäť použite jemný prací prostriedok alebo nebieliaci odstraňovač škvŕn. Používajte systém automatického dávkovania, aby ste sa vyhli zbytočným a nákladným chybám.

Vypraté záclony môžete buď priamo zavesiť, alebo vysušiť v sušiacej skrini.

Ako prať uteráky a posteľnú bielizeň

Uteráky by sa mali prať veľmi často, minimálne po týždni, posteľná bielizeň po dvoch týždňoch. Väčšina ľudí ich perie ako bavlnenú bielizeň pri 60 °C. Ak však máte kvalitné a drahé uteráky a posteľnú bielizeň z jemných priadzí, mali by ste s nimi zaobchádzať ako s jemnou bielizňou: bubon nepreplňovať, prať šetrne pri 40 °C s použitím pracieho prostriedku na jemné tkaniny, ktorý prípadne doplňte jemným dezinfekčným prostriedkom na prírodnej báze, a opäť neprekračujte odporúčané dávkovanie.

A ako dosiahnuť, aby boli uteráky mäkké a nadýchané a posteľná bielizeň mäkká a nepokrčená? Odpoveď znie – potrebujete kvalitnú sušičku s tepelným čerpadlom, ktorá bielizeň šetrne vysuší a pomocou prúdu vzduchu vyrovná, zmäkčí a oživí vlákna.

Ako prať oblečenie po adrenalínových športoch

Šport je úžasná vec a pomáha udržiavať v kondícii nielen telo, ale aj myseľ. Je preto skvelým relaxom, keď patríte medzi veľmi zaneprázdnených ľudí. A ako zabezpečiť, aby boli špinavé bundy, funkčné tričká, nohavice, ako aj premočené topánky a rukavice pripravené na ďalšie dobrodružstvo?

Spoľahnite sa opäť na práčky ASKO. ASKO pozná krásny, ale aj ťažký a náročný život na severe, ktorý sa musí vyrovnať so všetkými nepriazňami počasia a všetkým, čo prináša. Preto v bubne práčok ASKO nájdete lopatky v tvare presýpacích hodín. Práve tieto lopatky smerujú bielizeň smerom do stredu bubna, kde sa účinne odstraňujú nečistoty, ako sú blato a piesok, a potom sa odvádzajú do vonkajších otvorov na okrajoch bubna. Efektívnejšie pranie, a to aj pri krátkom cykle alebo objemnej náplni, zabezpečuje systém ASKO Pro Wash™ používaný v profesionálnych prevádzkach. Dve trysky smerujú zmes vody a pracieho prostriedku priamo na bielizeň. Bielizeň sa namočí rýchlejšie a výsledok prania je dokonalejší.

Dokonale vyvážený bubon zabezpečuje bezchybné pranie a odstreďovanie a zároveň minimalizuje opotrebovanie bielizne. Oblečenie a doplnky vďaka tomu ľahko zbavíte aj skutočne hrubej špiny po športovom víkende v horách alebo pri vode.

V prípade potreby možno lopatky po praní z bubna vybrať a odstrániť z neho zvyšné hrubé nečistoty. A práčku potom vyčistiť pomocou automatického programu, aby bolo ďalšie pranie dokonale hygienické.

A ako všetko dokonale vysušiť? Opäť sa spoľahnite na sušiace skrine. Veď v Škandinávii ich nájdete takmer v každej rodine, ktorá športuje, rybárči alebo je akokoľvek spojená s prírodou. Sušiace skrine sa postarajú nielen o všetko, čo môžete zavesiť na vešiak, ale aj o mokré kožené topánky, rukavice, tašky atď.

Showroom, kde si všetko pozriete na vlastné oči

Spotrebiče ASKO môžete vidieť v novootvorenom showroome v centre Bratislavy v budove Green Cube a tiež v showroome v Prahe. Dajú sa zaobstarať aj ako súčasť prémiovej služby Comfort Program.Táto služba zahŕňa nadštandardné odborné poradenstvo pri výbere aj používaní spotrebičov, každodennú asistenciu pri riešení nečakaných situácií aj 7-ročnú záruku na všetky spotrebiče.Prináša zákazníkom ten najvyšší možný komfort a je výhodná okrem iného aj pri prenajímaní luxusných nehnuteľností.

sk.asko.com

 

Tiež sa ti môže páčiť