Ako sa cítiť bezpečne vo vlastnom domove?

podľa spravca
0 komentár

Domov je pre nás útočiskom, do ktorého unikáme pred zhonom okolitého sveta a miestom, kde si chceme oddýchnuť od práce. Je preto dôležité, aby sa spájal s pocitom bezpečia, ktorý môžu podporiť vhodne zvolené bezpečnostné prvky.

Základ bezpečnosti u vás doma

Na prvý pohľad sú hlavnou ochranou každej domácnosti vchodové dvere, ktoré by samozrejme mali byť dostatočne pevné a stabilné. Nemenej podstatným prvkom je však tiež bezpečnostné kovanie odolávajúce násilnej snahe o jeho manipuláciu, ako je napríklad vŕtanie či vytrhnutie. Tajomstvo jeho účinnosti spočíva okrem iného v masívnom štíte s hrúbkou do 15 milimetrov, ktorý môže byť doplnený o oceľovú výstuž. Samotné kovanie pochádza z dielní uznávaných európskych výrobcov, ktorí sa pri ňom spoliehajú na odolný materiál, čo sa len tak ľahko neopotrebuje, či už máme na mysli legovaný hliník prípadne nerez. Montáž bezpečnostného kovania nie je fyzicky ani časovo náročná a preto neprekvapí, že sa v praxi využíva pri drevených, hliníkových, plastových aj oceľových dverách.

Efektívnu ochranu vášmu bývaniu poskytne aj vhodne zvolená bezpečnostná vložka, ktorá je mnohými odborníkmi považovaná v súčasnosti za najlepšiu možnú ochranu pred násilným vniknutím do cudzieho objektu. Vyniká tiež modernou technológiou, vďaka ktorej je kopírovanie kľúčov takmer nemožné, čím sa riziko vlámania do vašej domácnosti znižuje prakticky na minimum. Odvŕtanie, vyháčkovanie ani iné metódy bežne používané medzi zlodejmi tak bezpečnostným vložkám nedokážu ublížiť. Spomenutými vlastnosťami sa vyznačujú predovšetkým bezpečnostné vložky disponujúce nemeckým uzamykacím systémom DOM, ktorého pôvod siaha až do roku 1936.

Nezabúdajte tiež na kľučky

Pri inštalácii jednotlivých bezpečnostných prvkov vo vašom domove sa neoplatí podceniť ani kľučky na dvere, ktoré by sa v ideálnom prípade mali vyznačovať dlhodobou životnosťou, ktorú potvrdí aj nadštandardná záruka. V otázke výbera kľučiek je možné brať ohľad aj na ich dizajn, tvar a materiál, aby tak ladili s celkovým štýlom vašej domácnosti. K dispozícii máte kľučky na okrúhlej, hranatej, úzkej či oválnej rozete, ako aj hliníkové a autorské kľučky, trendové objektové kľučky alebo elegantne pôsobiace guilloche kľučky.

Tiež sa ti môže páčiť