ČO VÁM PONÚKAJÚ BODOVÉ SVETLÁ?

podľa spravca
0 komentár

Prezradíme vám, kde všade si bodovky nájdu využitie, čo je pri ich výbere potrebné zvážiť a tiež priblížime druhy bodových svietidiel dostupné v súčasnej dobe. Pre lepší prehľad nakukneme na záver aj do pestrého sveta interiérových svietidiel.

Výhody, charakteristika a kategórie bodových svietidiel

Hlavným účelom bodových svetiel je poskytnúť primeranú mieru osvetlenia špecifickým bodom v miestnosti. Keďže bodové svietidlá štandardne pozostávajú z viacerých žiaroviek, každú z nich tak môžete nastaviť pod uhlom a podľa smeru, ktorý práve potrebujete. Je pravdou, že pôvodné bodovky sa vyznačovali len malou intenzitou svetla a preto boli preferované predovšetkým v priestoroch menších rozmerov. Dnešná doba však bodové svietidlá už vybavila žiarovkami, ktorých uhol svietenia má väčší dosah, vďaka čomu si nájdu využitie aj v rozľahlejších miestnostiach. Častou voľbou sú napríklad bodovky do sadrokartónu vytvorené prednostne pre znížené sadrokartónové stropy. Ponúkajú dostatočné osvetlenie napríklad obývacím izbám, pracovniam a nezvyčajné nie sú ani v spálňach.

Druhým typom bodových svietidiel sú takzvané bodovky na povrch v klasickom bielom alebo elegantnom šedom prevedení, ktoré výborne zapadajú do priestoru a zároveň dávajú stropu možnosť vyniknúť. Do tretice si môžete zadovážiť špecifické bodové svetlá zvané spoty, čo je označenie pochádzajúce z anglického spot light. Vyhľadávané sú pre svoj zdanlivo jednoduchý, avšak veľmi efektívny a štýlový dizajn a možnosť prispôsobenia ich osvetlenia v závislosti od vašich aktuálnych potrieb.

Praktické osvetlenie interiérov podľa vašich predstáv

Základom kvalitného osvetlenia každej domácnosti, či už bývate v byte alebo v rodinnom dome, sú nepochybne interiérové svietidlá, ktoré sa oplatí zvoliť si napríklad z ponuky internetových obchodov špecializovaných práve na predaj svietidiel do interiéru. Pre prehľadnejší výber sa interiérové svetlá členia do podkategórií, spomedzi ktorých si môžete zakúpiť to osvetlenie interiéru, ktoré momentálne potrebujete. Podľa ich umiestnenia v priestore rozoznávame napríklad nástenné, stolové, závesné či stojanové svietidlá, kým od typu miestnosti závisia kúpeľňové svietidlá, nočné lampy do spálne alebo detské svietidlá do detských izieb. Pre profesionálnych používateľov sú k dispozícii taktiež industriálne a technické svietidlá.

Tiež sa ti môže páčiť