Ako sa zbaviť pocitu ťažkých nôh?

podľa spravca
0 komentár
Ako sa zbaviť pocitu ťažkých nôh?

Máte pocit ťažkých nôh, bolesť alebo opuch? Týchto prejavov sa dá veľmi jednoducho zbaviť. Ide totiž o prejavy kŕčových žíl. Mnohí ľudia si ich však zvyknú mýliť s únavou. Ide o pomerne závažné ochorenie, ktorému je možné predísť.

Prečo vzniká pocit ťažkých nôh? V prvom rade môže ísť o nezdravý životný štýl. Ak sa človek málo hýbe, nezdravo sa stravuje a má sedavé zamestnanie, pocit ťažkých nôh je pomerne bežný. Pokiaľ by ste sa tohto pocitu chceli zbaviť, prinášame vám tipy a odporúčania, ako na to. Sú skutočne efektívne a pri ich dodržiavaní vám môžu výrazne pomôcť.

Aké sú dôvody vzniku kŕčových žíl?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré spôsobujú vyššie riziko vzniku kŕčových žíl a s nimi spojený pocit ťažkých nôh. Dôvodom môže byť okrem nezdravého životného štýlu aj nedostatok pohybu, obezita, nedostatok vlákniny v potravinách či užívanie hormonálnej antikoncepcie. V niektorých prípadoch je príčinou genetická predispozícia. To znamená, že ak mal niekto vo vašej rodine kŕčové žily a pocit ťažkých nôh, automaticky sa zvyšuje riziko aj u vás. Nie je to však pravidlom.

Ako sa prejavujú kŕčové žily

Kŕčové žily sa najčastejšie prejavujú pocitom ťažkých nôh, horúčavou, chladom, tŕpnutím nôh, syndrómom nepokojných nôh či zvýšenou potivosťou. Pri neliečení môže dôjsť ku komplikáciám, ako je zápal žíl či krvácanie. Ako však predísť pocitu ťažkých nôh? Dôležité je sa pravidelne hýbať, piť dostatok tekutín a cvičiť.

Kŕčové žily tiež môžete konzultovať s lekárom, ktorý vám nastaví správny spôsob liečby. Toto ochorenie sa najčastejšie rieši operáciou. Tá môže byť v dnešnej dobe chirurgická alebo pomocou laseru. Chirurgický spôsob je určený skôr pre závažnejšie stavy a laserom pre tie menej závažné. Váš stav posúdi lekár, ktorý vám spraví aj všetky potrebné vyšetrenia.

Tiež sa ti môže páčiť