Akými prvkami oživiť záhradu a premeniť ju v oázu pokoja?

podľa spravca
0 komentár

Zimná záhrada je miesto obklopené zeleňou, pohodlím a pokojom. Viete, čo by v nej okrem veľa kvetov nemalo chýbať?

Zimná záhrada je taká druhá obývačka, ktorý dýcha, rastie a kvitne. Môže byť súčasťou domu, ale s trochou šikovnosti si takéto miesto vytvoríte aj na zasklenom balkóne. Stačí sem pridať regály na rastliny, závesné kokedamy a kreslo, ktoré by v žiadnej záhrade nemalo chýbať.

Aký nábytok vybrať?

Do zimnej záhrady vyberajte nábytok a dekorácie v neutrálnych odtieňoch a z prírodných materiálov. Vyhnite sa krikľavým farbám, ktoré sa časom opozerajú a rozbijú upokojujúcu atmosféru v záhrade. Ideálny je nábytok odolný voči vlhkosti, z materiálov sa sem preto najviac hodí teakové drevo, ratan, kov alebo tvrdené plasty.

Štýlové posedenie je základ

Pohodlné a štýlové kreslá nesmú v žiadnej zimnej záhrade chýbať. Moderne zariadeným interiérom svedčia hojdacie závesné kreslá. Naopak tie prírodné ratanové sú nadčasové a v kombinácii s palmami vám doma navodia stredomorskú atmosféru. Chcete v zimnej záhrade predovšetkým odpočívať? Zaobstarajte si čalúnené kreslo s taburetom. Pre maximálny komfort by tu nemali chýbať ani malé stolíky a pohodlné vankúše. S výberom kvalitného nábytku do záhrady vám pomôžu aj recenzie od skutočných ľudí na Heureke.

Drobnosti, ktoré navodia atmosféru

Originálne osvetlenie dokáže v zimnej záhrade divy. Ideálne sú svietidlá s nastaviteľným smerom svetla a jeho intenzitou. Okrem klasických lámp môžete siahnuť aj po závesnom osvetlení, ktoré zároveň slúži ako kvetináč. Báječne sa v ňom budú vynímať previsnuté rastliny, ako je monstera adansonii alebo nenáročné tilandsie. Štipku osobitosti priestoru dodajú aj zurčiaca fontánka, sošky či štýlové koberčeky. Zimným záhradám najviac svedčia tie z prírodných materiálov alebo s geometrickým vzorom, ktorý v kombinácii s rastlinami vytvára zaujímavý kontrast.

Tiež sa ti môže páčiť