Žltá sedačka je bestseller roka. Prezradíme dôvody

podľa spravca
0 komentár

Žltá nie je farbou roku 2020 – tou je tzv. klasická modrá. Napriek tomu niekoľkoročná obľuba vrcholí v tomto roku, aspoň pokiaľ sa bavíme o farbách sedacích súprav.

Čo ale láka zákazníkov práve na tejto farbe a jej odtieňoch? Zámerne píšeme aj o odtieňoch, pretože práve žltá doslova prekypuje rôznymi tónmi.

Prečo ľudia podvedome siahajú po žltej?

Ak sa pozrieme do prírody, tak túto farbu nájdeme v každom ročnom období. Na jar začína kvitnúť podbeľ, narcis alebo púpava, na jeseň poteší oko žlté lístie, v lete zase obilie a slnko, ktoré cítime a vidíme v zime prináša pocit tepla a trochu farby do bielej a sivej krajiny.

Aj ľudia používajú žltú pri rôznych príležitostiach – označujú sa tak plynové potrubia, na futbale sa udeľuje žltá karta, na semaforoch zase symbolizuje „prípravu“. Najmä v Amerike môžete vidieť jazdiť žlté taxíky.

Ak by sme mali charakterizovať túto farbu jediným slovom bolo by to „výrazná“.

Ale naspäť do obývačky. Keďže sedačka zaberá veľkú plochu v miestnosti, kde vítate návštevy a kde trávite voľný čas, je potrebné pristupovať k použitiu žltej sedačky s opatrnosťou, práve pre svoju výraznosť.

Osvedčenou metódou, ako zjemniť prílišnú vyzývavosť, je zapracovanie rôznych doplnkov alebo farebných variant sedačky. Vďaka tomuto malému triku získa priestor na objeme a bude pôsobiť upokojujúco a harmonicky.

Aké farebné kombinácie zvoliť?

Antracitová a žltá proste idú k sebe. Aj keď sú to úplne odlišné farby, práve kontrast prírodného a kovového odtieňa vytvára nádherné kombinácie.

Spomínali sme, že žltú nájdeme v hojnom zastúpení aj v prírode. A práve kombinácie s inými prírodnými farbami pôsobia veľmi čisto, prirodzene a upokojujúco. Kvôli vytvoreniu kontrastu sa osvedčili zelená, modrá a fialová.

Nakoniec sme si nechali čerešničku. Tou je žltá v kombinácii s drevom. Nič prirodzenejšie si v obývačke nevieme predstaviť. Ideálne je zvoliť tmavšiu podlahu, aby sedačka dokonale vynikla.

V showroome Štúdia spánku v Žiline si môžete vybrať z množstva žltých odtieňov v kolekcii ITALVELLUTI alebo EFFICIENCY. Pridanou hodnotou je použitie nanotechnológie na ochranu poťahu pred znečistením, ekologický prístup pri výrobe, či záruka 5 rokov.

 

 

Tiež sa ti môže páčiť