Betónové podlahy získavajú na popularite. Dajte im šancu v kuchyni alebo kúpeľni

podľa spravca
0 komentár
Betónové podlahy získavajú na popularite. Dajte im šancu v kuchyni alebo kúpeľni

Betón si väčšina ľudí predstavuje len ako neosobnú, sivú hmotu, ktorá slúži ako podlaha v garáži alebo v sklepe. Napriek tomu rozumní ľudia čoraz častejšie dávajú betónu šancu aj v interiéri domov a bytov. Betón je veľmi pevný, a preto sa hodí ako materiál podlahy do kuchyne alebo kúpeľne.

Prečo je betónová podlaha skvelý nápad

Nové technológie výroby betónu z neho robia multifunkčný materiál, ktorý sa hodí do exteriéru i interiéru. Betón je prakticky nezničiteľný, neškodí mu vlhkosť, vysoká teplota, je odolný voči ohňu a nemusíte ho špeciálne udržiavať. Preto sa betón začal využívať ako materiál na výrobu podláh v kuchyniach a kúpeľniach. Z betónu sa vyrábajú tiež časti nábytku a rôzne dekorácie. Betónové povrchy získavajú úplne odlišný vzhľad po vyleštení, nalakovaní alebo nafarbení. V kúpeľni betón využijete nielen na vytvorenie pevnej podlahy, ale ho tiež vyskúšajte umiestniť priamo do sprchového kúta, vyrobiť z neho police či stierku na stenu. Môžete si byť istí, že sa na betónovom povrchu nebude robiť pleseň. Podobne dobrým nápadom je betónová podlaha v kuchyni. Na betón vám v kuchyni môže padnúť úplne všetko bez toho, aby prišlo k jeho poškriabaniu alebo puknutiu. Zároveň sa v betóne nenachádzajú žiadne škáry, do ktorých by sa usádzali nečistoty. Zdajú sa vám betónové podlahy príliš studené? Betón je ideálny pre inštaláciu podlahového kúrenia, pretože má tepelno-vodivé vlastnosti.

Betónové podlahy môžu hýriť farbami

Vďaka farbám na betón je možné odtieň betónu prispôsobiť vašim požiadavkám alebo dizajnu priestoru. Je to podobné ako s fasádou. Fasádu tiež môže zmeniť na nepoznanie fasádna farba. Betón sa farbí špeciálnymi farbami, ktoré sú vyrobené na syntetickej báze. V ponuke špecializovaných obchodov nájdete farebné betónové odtiene od výmyslu sveta – klasické strieborné, tmavo červené, žlté či modré. Farba na betón zmení nielen jeho odtieň, ale tiež ochráni podlahu pred vlhkosťou, dodá jej protišmykové vlastnosti a zvýši odolnosť voči účinku chemikálií. Nafarbiť betónovú podlahu zvládnete aj sami. Najskôr celý povrch podlahy vyčistite a vysušte. Samotná farba sa na podlahu nanáša štetcom. Pre trvácnosť farby sa odporúča nanášať dve vrstvy. Prvá vrstva je penetračná, vzniká spojením farby na betón s riedidlom. Vyschnutie prvej vrstvy by malo prebiehať 24 hodín. Následne natrite podlahu druhou vrstvou farby na betón v neriedenom stave. Rôzne odtiene farieb na betón nájdete v sekcii farby laky na stránkach internetového obchodu bugy.sk.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť