Dajte si záležať pri výbere vchodových dverí

podľa spravca
0 komentár

Vchodové dvere sú akousi „vstupnou“ bránou do domácnosti každej rodiny. Mali by nás chrániť pred prípadnými zlodejmi, ale taktiež pred požiarom či iným nebezpečenstvom z vonkajšieho okolia. Niektoré z nich dokážu dokonca eliminovať hluk či zápach z vonkajšieho prostredia, čo ocenia najmä ľudia žijúci v panelákoch. Ak si vyberáte vchodové dvere do bytu, treba si všímať niekoľko zásadných parametrov, ktoré vám v konečnom dôsledku môžu pomôcť pri rozhodovaní.

Ktoré parametre si mám všímať?

Bytové dvere spĺňajú požiadavky na hlukovú izoláciu, čo je žiadané predovšetkým v panelákových domoch. Taktiež musia spĺňať protipožiarne normy, čo je však dôležité pri každých vchodových dverách, čiže aj pri tých, ktoré sú určené do domu. Byt zabezpečený kvalitnými vchodovými dvermi s vložkou a kovaním je chránený pred neželanou návštevou, keďže dvere disponujú istiacimi bodmi, pevnou kostrou, ochranným zámkom a ďalšími bezpečnostnými prvkami. Ak aj vy hľadáte kvalitu, vyplatí sa zvážiť ďalšie možnosti, ktoré dvere ponúkajú. Ide o zvukotesné, tepelné a izolačné vlastnosti, ale taktiež o dizajnové prvky ako sú skryté pánty, zamykanie pomocou odtlačkov prstov, kamera či kukátko. Je dôležité uvedomiť si, aká investícia sa vám vyplatí, aby ste sa cítili maximálne bezpečne a zároveň komfortne.

Poraďte sa s odborníkmi

Niet nad rady odborníkov, ktorí vám povedia, aké dvere budú pre vás najvhodnejšie. Kvalitné bezpečnostné dvere nám slúžia pochopiteľne niekoľko rokov, čiže ich životnosť by mala byť na prvotriednej úrovni! Nezabudnite teda zvážiť spomenuté parametre, ale i popredajné služby ako je servis a záruka. Oplatí sa vybrať si renomovanú spoločnosť, ktorá vám poskytne širokú škálu produktov za výhodné ceny!

Autorské právo: felker / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť