Zvýšte koncentráciu vašich detí pri učení. Vetrajte!

podľa spravca
0 komentár

Pravidelné vetranie miestností je jeden z kľúčových faktorov k zdravému a spokojnému bývaniu. Ak by sme počas celého dňa nevetrali, behom niekoľkých dní sa to prejaví na našom zdraví! Bolesti hlavy, nedostatok energie, zvýšená únava, ba dokonca závraty sú príznaky, ktoré sú zapríčinené nedostatočným prísunom kyslíka do mozgu. Ak máte ratolesti, určite dbajte na pravidelné vetranie ich izby, aby nedošlo k podobným príznakom. Vedeli ste, že prísun čerstvého vzduchu má za následok zvýšenie koncentrácie pri učení?

Ak by ste nevetrali, tak …

Dostatok čerstvého vzduchu je pre zdravie človeka nevyhnutný. Kvôli pobytu v nezdravom a nevetranom priestore trpia predovšetkým deti! Kašeľ, prechladnutie či chrípka sú prejavy, ktoré sú dôsledkom nevetraných priestorov! Z tohto dôvodu sú súčasťou našich domov „vetračky“, ktoré by sme mali otvoriť aspoň raz za hodinu na 5 minút. Za túto dobu sa miestnosť prevetrá, zbavíme sa všetkých škodlivých látok zo vzduchu a okrem toho eliminujeme vznik plesní, ktoré uvoľňujú toxíny považované za zdroj alergií a ekzémov! Naša myseľ sa vďaka čerstvému vzduchu „nabije“ energiou a deti sa budú môcť omnoho lepšie sústrediť na učenie! Podľa viacerých odborníkov, ktorí sa zameriavajú na sledovanie detí pri učení, sa ich koncentrácia zvýši až o 15%! Z tohto dôvodu by sme mali myslieť na pravidelné vetranie nielen doma, ale aj v práci, resp. škole!

Ak prídete domov po celom dni, prvé, čo by ste mali spraviť je vyotvárať všetky okná aspoň na dobu 10 minút. Vzduch medzi miestnosťami bude cirkulovať, pričom starý vzduch sa vymení za nový. V dnešnej dobe môžete siahnuť po oknách, ktoré je možné ovládať diaľkovo, a to pomocou diaľkového ovládania. Ide o akúsi novinku zo sveta okien, ktorá je určená pre ľudí, ktorí milujú moderné technológie a chcú pravidelný prísun čerstvého vzduchu v dome!

 

Autorské právo: lzflzf / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť