Ako drevené postele zluxusnia Vašu spálňu

podľa spravca
0 komentár

Postele milujeme! Sú predsa našou oázou oddychu. Čo môže byť lepšie než prísť domov a môcť sa spokojne natiahnuť. Postele sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov a už len málokto si vie predstaviť svoj život bez nich. Okrem toho, že nám doprajú pohodlie, kúsok neba, môžu nášmu domovu dodať ten správny šmrnc. Stačí si pozrieť tie správne postele.

V súčasnosti sú postele na trhu v rôznych prevedeniach. Ich rôznorodosť sa odzrkadľuje tak v dizajne ako aj v materiáloch. Moderné a originálne sú drevené postele z masívneho dreva, ktoré majú pevnú konštrukciu. Drevo patrí k tým obľúbenejším materiálom. Možno aj preto, že do vašej spálne prinesie príjemnú atmosféru a tiež kúsok prírody. Môžete si vyberať spomedzi viacerých druhov dreva. Drevené postele z masívu pôsobia luxusne, moderne a štýlovo. Nie je na škodu drevené postele občas ošetriť špeciálnym lakom, čím predĺžite dobu ich životnosti.

Do popredia sa pomaly, ale určite dostávajú vysoké postele, ktoré stúpajú do výšky približne 70cm nad zemou. Tieto postele sú perfektné aj pre vašu chrbticu. Pri rannom vstávaní sami pocítite o koľko jednoduchšie sa vám z postele vstáva. Tento druh postelí nájdete v predajniach tiež pod termínom kontinentálne postele. Sú dostupné aj v drevenom prevedení, takže môžete mať nielen zdravú chrbticu, ale aj drevené postele z masívu.

Všetko však nie je len o dizajne, dôležitý je tiež rozmer lôžka, teda spacej plochy. Ak vyberáte drevené postele pre jednu osobu, štandardný rozmer takýchto postelí je 90 cm. Manželský pár alebo dvojica by si mala obzerať skôr drevené postele s rozmermi od 140 cm. V tomto prípade sa za štandard považuje rozmer 160 cm, no ideálnym rozmerom spacieho lôžka pre dvojicu je 180 cm.

Drevené postele bez vhodne zvoleného matraca nám zdravý spánok nezabezpečia. Matrace môžu mať rôzne stupne tvrdosti. Ich stupnica sa pohybuje od 1 do 5. Ak trpíte častými bolesťami chrbtice, pre vás bude vhodné zvoliť drevené postele s matracmi so stupňom tvrdosti od 3 a vyššie. Mnohí sa tvrdým matracom vyhýbajú, no pravdou je, že mäkké matrace sú škodlivé pre chrbticu. Okrem tvrdosti si všímajte tiež nakoľko sa matrac prispôsobuje vášmu telu. Najprispôsobivejšie sú matrace z tzv. lenivej peny.

Ak nemáte doma priestor navyše, oplatí sa zainvestovať do postelí s úložným priestorom. Takéto drevené postele vám poskytnú dostatok priestoru na to, aby sa vám už viac nič nepovaľovalo len tak po byte.

Drevené postele majú niekoľko variantov, takže vybrať tú správnu je skutočne náročné. V predajniach si ich preto poriadne vyskúšajte a detailne obzrite. Nie je sa kam ponáhľať. To najdôležitejšie predsa je, aby ste boli spokojní!

 

Tiež sa ti môže páčiť