Farba obliečok ovplyvňuje váš spánok a náladu: Vyberte si odtieň podľa potreby!

podľa spravca
0 komentár
posteľná bielizeň

Farby, ktoré nás obklopujú, majú vplyv na to, ako sa cítime. V spánku nastupuje naše podvedomie, ktoré je ovplyvnené nielen tým, čo sme zažili, ale aj tým, v akom prostredí odpočívame.

Pre pokojný spánok je dôležité zvoliť príjemný materiál posteľnej bielizne a vybrať si obliečky vo farbe, ktorá na nás pôsobí upokojujúco a pozitívne. Každý má rád niečo iné, o tom niet pochýb. Ako vplývajú jednotlivé odtiene na psychiku človeka?

Biela ako symbol pokoja

Čistota a tiež neutralita je obsiahnutá v bielej farbe, ktorá evokuje dojem poriadku. Kým na niekoho pôsobí nežne a jemne, inému môže pripadať sterilne a nepríjemne. Biele obliečky si vyberajú obvykle milovníci dokonalosti a vysokých ambícií. Dôvod? Biela nie je rušivá, ostáva preto priestor pre vlastné myšlienky.

Rafinovaná čierna elegancia

Posteľná bielizeň v čiernej farbe pôsobí sofistikovane a elegantne. Táto tajomná farba zvyčajne oslovuje skôr uzavretých ľudí, ktorí zbožňujú odlišný postoj.

„Teplé“ odtiene pre viac energie

Vedeli ste, že žltá posteľná bielizeň zdvihne pocitovú teplotu v miestnosti až o 2 stupne Celzia? Ak vám je stále zima, siahnite práve po žltej pripomínajúcej slnko. Červená je plná energie, je znakom života, elánu, sily, vášne a lásky. Je ideálna do spální silných osobností, dokáže im dodať inšpiráciu a podporiť ich kreativitu. Nežná ružová vdýchne do vášho života istú dávku jemnosti, je ideálna pre všetkých romantikov a rojkov. Fialová farba nie je pre každého, vyvoláva totiž rôzne emócie. Dokáže upokojiť i nabudiť k tvorivým myšlienkam, takže s hlavou plnou nápadov určite len tak bez problémov nezaspíte.

Zelená a modrá sú ideálnymi farbami do spálne

Odpočinok tela i duše – tak by sa dali nazvať emócie, ktoré vo vás vyvolajú obliečky v modrej a zelenej. Obe farby dokážu upokojiť a odpútať od ťaživých myšlienok. Po prebudení v zelenkavých perinách alebo v bielizni vo farbe neba sa budete cítiť svieži a oddýchnutí.

Zemité odtiene „držia pri zemi“

Ste v strese a hľadáte pevný záchytný bod? Hnedá je symbolom uzemnenia, stability a útulnosti. Nie je to výrazná ani veselá farba, no poskytuje bezpečie na konci dňa. Aj sivá vám pomôže k ničnerobeniu, pôsobí vznešene a rezervovane. Tak čo, našli ste si svojho farebného favorita, ktorý bude vystihovať vaše potreby?

Zdroj obrázka: pixabay.com

 

 

Tiež sa ti môže páčiť