Malé, skladné, efektívne. Aké pomôcky na cvičenie kúpiť do bytu?

podľa spravca
0 komentár
Malé, skladné, efektívne. Aké pomôcky na cvičenie kúpiť do bytu?

Nie každý má to šťastie, že býva v rodinnom dome alebo vo väčšom byte. Garsónky a jednoizbové byty sú pre mladých ľudí stiesňujúcim priestorom na bývanie, ale musia na pár rokov stačiť. V malom byte má všetko svoje miesto a často vám nezostáva priestor na pohybové aktivity. Napriek tomu sa dajú zakúpiť skladné a efektívne pomôcky na cvičenie, pomocou ktorých si zacvičíte hoci aj v kúte.

Malé pomôcky na posilňovanie

Najmenšou, ale nie najmenej efektívnou pomôckou na cvičenie je odporová guma. Po cvičení jej nájdite miesto napríklad v zásuvke. Guma na cvičenie je nenápadná, skladná a zároveň nenahraditeľná pomôcka. Variácií cvikov s gumou sú tisíce. Stačí sa inšpirovať na internete. Zaručene si vyformujete celé telo. O niečo viac miesta potrebujú nakladacie činky. Nebudete však ľutovať ani centimeter miesta, pretože regulácia záťaže a poriadny kus železa v ruke je pocit na nezaplatenie. K činkám si dokúpte kettlebell a posilňovanie sa zmení na kardio. Rôzne typy činiek odporúčame kupovať na stránkach e-shopu inSPORTline kvôli veľkému výberu a rozumným cenám.

Malé pomôcky na kardio cvičenie

Dokonca aj kardio cvičenie dokážete realizovať v malom byte. Alebo pred bytovkou. Kúpte si švihadlo a pri skákaní cez neho vypotíte litre krvi. Vedeli ste, že skákaním cez švihadlo posilníte celé telo a počas jednej hodiny skákania spálite až 700 kalórií? Švihadlo je naozaj cestou ako schudnúť a zmeniť formu tela. Cvičiť môžete aj pri čítaní alebo sledovaní televízie. Cestou k takémuto cvičeniu sú mini steppery. Mini stepper nie je určený len pre seniorov, ako sa mylne viacerí domnievate. Nastavte si vyššiu záťaž a na druhý deň pocítite poriadnu svalovicu.

Malé pomôcky na popreťahovanie

Ak máte sedavé zamestnanie, tak iste oceníte druhy cvičenia, ktoré pomáhajú eliminovať bolesti chrbtice. Veľmi účinná je joga. Tá sa dá cvičiť aj v tom najmenšom priestore. Rozložte si joga podložku a cvičte koľko len chcete. Na cvičenie jogy sú určené tiež rôzne malé pomôcky, napríklad joga valce alebo tehličky. Skvelým pomocníkom nielen proti bolestiam sú fitlopty. Ide síce o trochu väčšiu pomôcku, ale dá sa s jej pomocou cvičiť i preťahovať boľavé miesta. Fitlopty s malými výbežkami vás popri cvičení aj vymasírujú.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť