Hľadáte odolné vchodové dvere? Hliníkové sú pre vás tie pravé

podľa spravca
0 komentár
Hľadáte odolné vchodové dvere? Hliníkové sú pre vás tie pravé

Aké vlastnosti by mali mať vchodové dvere? Samozrejme, že v prvom rade musia byť odolné. Nejde len o odolnosť z hľadiska životnosti, ale tiež o to, aby odolali neželaným návštevníkom v podobe zlodejov. Dôležité je aj to, aby im neprekážalo slnečné žiarenie alebo naopak veľmi nízke teploty. Všetky spomenuté vlastnosti majú vchodové dvere vyrobené z hliníka. Čo všetko môžete od hliníkových vchodových dverí očakávať?

Ideálne dvere do každého počasia

Do hliníkových dverí sa zamilujete na prvý pohľad. Nepôsobia masívne, ale sú doslovne obrom vo svete vchodových dverí. Preto sa stávajú rovnako obľúbené ako plastové okná. Niekoho môže odradiť prvotná investícia. My vám však garantujeme, že nepôjde o vyhodené peniaze. Hliníkové vchodové dvere sú ideálne do každého počasia. Počasia sa obávať nemusíte ani vtedy, keď si vyberiete inú ako sivú farbu. Prášková povrchová úprava je odolná voči UV žiareniu, vlhkosti i nízkym teplotám. Hliníkové dvere sa nezdeformujú a ani po rokoch využívania sa vám nebudú zadŕhať. Výborne vyzerajú v spojení so sklom či s vrúbkovaním a elegantne pôsobia dokonca aj v prípade, že máte dvojité vchodové dvere.

Bezpečnosť a skvelá izolácia

Hliníkové výplne vchodových dverí sú naozaj ideálne. Právom sa tieto dvere považujú za bezpečnostné. Nehrozí, že by ich niekto vykopol alebo do nich spravil dieru. Samozrejme, že hliníkové dvere musíte doplniť bezpečnostným viacbododovým zámkom. A čo požiar? V prípade vzniku požiaru dvere z hliníka odolajú vyše 600 °C. Štatistiky jasne ukazujú, že veľké teplotné straty dosahujú rodinné domy hlavne kvôli nekvalitným dverám. Hliníkové dvere nielenže na milimeter sedia, doliehajú maximálne presne, ale tiež netvoria tepelné mosty. Znamená to, že veľmi dobre izolujú. Vchodové dvere z hliníka vyhrávajú prvé miesto aj v oblasti zvukovej nepriepustnosti.

Dvere na celý život

Už sme spomínali, že prvotná investícia do hliníkových dvier je vyššia. Avšak plastové dvere alebo plastové okná cena a cena hliníkových variantov sa nedá porovnávať. Uvedomte si, že hliníkové vchodové dvere sú dverami, ktoré nemusíte meniť celý život. Prežijú vás a možno aj vaše deti. Ak si k dlhej životnosti prirátate všetky vymenované plusy, tak musíte uznať, že vchodové dvere z hliníka sa naozaj oplatia.

 

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť