Hliník verzus plast. Čo sa vám viac oplatí?

podľa spravca
0 komentár

Dom alebo byt sa stáva naozajstným obydlím až v momente, keď do neho namontujete okná a dvere.  Vybrať si tie správne nie je vždy jednoduché a väčšinou si vyžaduje veľkú dávku úsilia a rozmýšľania. Mnohí ľudia majú jasno v tom, aké okná a dvere chcú už na začiatku, no niektorí sa rozhodujú až na poslednú chvíľu. Na výber majú nielen plast a drevo, ale aj hliník. Každý z týchto materiálom má množstvo svojich výhod a nevýhod, ktoré si treba poriadne zvážiť. V prvom rade treba myslieť na to, že okná a dvere ovplyvňujú nielen celkový vzhľad domu, ale aj to, aké teplo v ňom budeme mať. Ich úlohou je teda chrániť nás pred poveternostnými podmienkami, pričom nám majú do domu priniesť čo najviac svetla.

Ak nechcete do okien a dverí investovať príliš veľa peňazí, tak by ste mali rozmýšľať nad kúpou tých plastových. Pozor si však dajte na výrobcu a konkrétny materiál, ktorý používa, nakoľko príliš lacné okná a dvere vás môžu sklamať už na začiatku. V prípade, že ste ochotný investovať viac a prechádzať tak problémom, zvoliť by ste mali hliník. Hliníkové dvere majú nielen atraktívny vzhľad, ale aj kvalitu, ktorú určite oceníte. Tento materiál vám ponúkne perfektnú odolnosť, prvotriednu stabilitu, výborné technické vlastnosti a v neposlednom rade aj nadčasový dizajn. Práve ten je rozhodujúcim faktorom u mnohých zákazníkov, ktorí uprednostnia hliníkové vchodové dvere pred obyčajnými plastovými. Treba však priznať, že aj plastové okná a dvere majú svoje výhody, no ak chcete bezproblémovú istotu počas dlhých rokov, hliník je tou správnou voľbou. Hoci je cena tohto materiálu o niečo vyššia ako pri plaste, investícia sa vám určite vráti a to v podobe nižších doplatkov za vykurovanie.

Výhodou hliníku je, že dokonale tesní a preto si môžete byť istý, že počas zimy nedôjde ani k tomu najmenšiemu úniku tepla. Samozrejme toto všetko platí v prípade, že je tesnenie kvalitné a zadovážené a namontované profesionálom. Inak sa vám môže pokojne stať, že aj hliníkové okná prepustia zimu, s ktorou by ste nepočítali.

Hoci sa hliník stáva obľúbeným materiálom mnohých majiteľov domov, v počte okien a dverí plastu stále nedokáže konkurovať. Dôvodom je najmä jeho cena, ktorá ľudom poskytuje tú najlacnejšiu voľbu na trhu. Ak si však chcete byť istý, že vaše okná a dvere vydržia dlhé desaťročia a možno aj celý život, hliník pre vás bude tým správnym riešením. Pravdepodobne je len otázkou času, kedy sa tento materiál na našom trhu udomácni natoľko, že bude žiadaný tak isto ako spomínaný plast.

Tiež sa ti môže páčiť