Infrasauna: zabudnite na verejné wellness centrá a relaxujte v pohodlí domova

podľa spravca
0 komentár
saunovanie posilňuje imunitu

Zima je obdobie, ktoré trávime najradšej leňošením v pohodlí domova. Poďme si povedať, akým spôsobom si tento čas ešte viac spríjemniť a zároveň zmysluplne využiť. Najlepšie typy nám poskytne Martin Šerák, odborník na voľný čas, relaxáciu a domáce infrasauny.

Povedzte nám, čím sú domáce infrasauny výnimočné ?

Trúfam si tvrdiť, že sú výnimočné práve tým, že sú domáce. Veľa ľudí nevie, že kúsok wellness si týmto spôsobom môže užívať práve v pokoji domova. Navyše infrasauny pozitívne pôsobia na duševné a psychické zdravie. Infrasaunovanie posilňuje imunitu, pomáha pri chudnutí a liečbe kožných chorôb, detoxikuje telo a uvoľňuje stres.

Ako vlastne infrasauna funguje ?

Infrasauna je moderné zariadenie, ktoré využíva prienik infračerveného žiarenia do tkaniva ľudského tela. Saunovanie v infrasaune je v porovnaní s klasickou saunou šetrnejšie, prebieha už pri teplote do 60 °C, pričom potenie je oveľa vyššie ako pri tradičnej saune.

Nie je výhodnejšie, ak si človek občas zájde do wellness centra alebo zabezpečí fínsku saunu ?

Prevádzka fínskej sauny je oproti infrasaune náročnejšia a to najmä kvôli tomu, že je potrebné ju minimálne pol hodinu predhrievať. Zároveň je priestorovo výraznejšia a nie každá domácnosť je vhodná na stavebné úpravy interiéru, ktoré inštalácia fínskej sauny vyžaduje. Infrasauna je pripravená na používanie takmer okamžite, má spotrebu porovnateľnú so spotrebou naparovacej žehličky, obstarávacou cenou sa zmestí aj do 780 € a svojimi rozmermi pripomína šatníkovú skriňu, takže ju umiestnite kdekoľvek. Určite je aj príjemnejšie relaxovať v pohodlí domova, ako namiesto odpočinku niekam zložito cestovať.

Spomínate veľkosť šatníkovej skrine. Znamená to, že infrasauna nie je náročná na montáž a umiestnenie ?

Ako hovoríte, infrasaunu zvládnu zostaviť dve osoby za menej ako hodinu času. Na zapojenie postačí obyčajná elektrická zásuvka s príkonom 230 V. Nie je náročná na priestor, nájde sa pre ňu miesto aj v malom byte, a to ako v spálni tak napríklad aj v pivnici. Dôležité je len to, aby v miestnosti bolo aspoň desať stupňov Celzia. Nezáleží ani na tom, či infrasaunu postavíme na lino, koberec alebo dlaždice.

Poradíte nám tiež, kde takúto infrasaunu zabezpečiť, prípadne, je možné si ju niekde priamo prehliadnuť ?

Infrasauny si môžete osobne prehliadnuť a vyskúšať na predajni Marimex v Bratislave na Rožňavskej ulici. Tam Vám bude k dispozícii aj odborne preškolený personál. Celú ponuku infrasaun tiež nájdete na webovej stránke www.marimex.sk, prípadne u partnerov spoločnosti.

Tiež sa ti môže páčiť