Samonosné brány: poznáte ich výhody?

podľa spravca
0 komentár
Samonosné brány: poznáte ich výhody?

Posuvné plotové brány sú obľúbenou voľbou pre majiteľov menších pozemkov, prípadne pozemkov s obmedzeným priestorom pre otváranie a zatváranie klasickej dvojkrídlovej brány. Pokiaľ jediný priestor na parkovanie vozidla je priamo za bránou, posuvná brána je jediným riešením, keďže sa otvára po obvode plotu a nie do priestoru pozemku. Tieto brány sa využívajú hlavne na vjazd a výjazd vozidiel z pozemkov rodinných domov alebo firiem. Ich početné výhody vychádzajú zo samotnej konštrukcie a jednoduchšieho spôsobu stavebnej pripravenosti.

Najväčšie benefity samonosných brán

Samonosné brány sa pohybujú vo vzduchu, čo znamená, že netreba betónovať základ pre vodiacu koľajnicu, ako je tomu pri koľajových posuvných bránach. Tým, že sa pohybujú vo vzduchu nijako nezasahujú do komunikácie a prístupová cesta ostáva celistvá bez prerušenia koľajnicou po celej svojej dĺžke. Samonosným bránam nevadí ani členitý povrch, sneh v zime alebo padajúce lístie na jeseň. Montáž brány nie je vylúčená ani vo svahovitom teréne. Pri osadení samonosnej brány v svahu sa doporučuje zrovnať terén na mieste, kde bude brána jazdiť. Manuálne ovládaná brána môže byť osadená aj vo svahu, treba však počítať s väčšou námahou pri otváraní a zatváraní brány. Okrem manuálneho otvárania brány je samozrejmosťou elektrické otváranie s diaľkovým ovládaním. Je to veľmi pohodlné riešenie bez nutnosti vystupovať z auta, čo je veľmi príjemné najmä v zime a za nepriaznivého počasia.

Kvalita a dlhá životnosť na prvom mieste 

Samonosné brány majú vďaka pevnej konštrukcii dlhú životnosť a sú veľmi nenáročné na údržbu. Samozrejmosťou by mala byť dvojitá antikorózna úprava: pozinkovaním a vypalovanou UV stabilnou polyesterovou farbou. V prípade, že na nosných vozíkoch zvolíte nylonové ložiská, môžete dosiahnuť veľmi tichý chod brány. Posuvné brány na kolajnici sa montujú len s oceľovými ložiskovými kolieskami a tak nikdy nedosiahnu takú nízku hlučnosť ako samonosné brány.

Tento typ posuvnej brány odporúčame pre všetky firmy, do areálu ktorých jazdia ťažké nákladné autá a mechanizmy. Tieto by v prípade koľajovej brány mohli poškodiť vodiacu koľajnicu a narušiť tým funkčnosť brány. Napriek tomu, že si samonosná brána vyžaduje o niečo väčší priestor pre odsunutie, kompenzuje to mnohými výhodami, ktoré presvedčili už nejedného spokojného majiteľa jedného z najmodernejších riešení vstupnej brány v súčasnosti.

Tiež sa ti môže páčiť