Kde všade sa hodí umelý trávnik?

podľa spravca
0 komentár
Kde všade sa hodí umelý trávnik

Čo poviete na terasu alebo balkón plný zelene? Dnes umelá tráva nemusí zdobiť len záhradu. Hodí sa na terasy, balkóny, ale aj na tie miesta, kde sa klasickej tráve nie vždy darí – okolie bazénu, vírivky, alebo na tú časť, kde je detské ihrisko – napríklad pod trampolínou.

Prečo si vybrať umelú trávu

Gumová doska s trávou je veľmi podobná živej tráve. Často ich nerozoznáte ani na vlastné oči. Živý trávnik je samozrejme len živý, ale po celý rok Vám zelený nevydrží. Umelá tráva je krásna či je leto alebo zima.

Má dlhú životnosť bez ohľadu na vonkajšie vplyvy, ale čo poteší určite všetkých je jej nenáročnosť na údržbu – prakticky je bezúdržbová. Na rozdiel od skutočného trávnika ju nemusíte kosiť, polievať ani si nevyžaduje inú špeciálnu starostlivosť. Ak nemáte čas na polievanie a hnojenie, určite si ju zamilujete.

Moderné riešenie pre terasy a balkóny

Pre ľudí žijúcich v paneláku je častokrát balkón jediné miesto, kde si v blízkosti domova môžu vychutnať čerstvý vzduch. Vďaka pár kvetom a umelému trávniku môžete premeniť fádnosť na balkón plný zelene. Väčšina panelákov má dnes betónový podklad a je relatívne rovná, čo je ideálne pre pokládku umelej trávy.Kde všade sa hodí umelý trávnik?

Umelý trávnik ku bazénu

V okolí bazéna môže byť takisto umiestnená umelá tráva, ktorá bude vyzerať úplne prirodzene v okolitom prostredí. Jej výhodou v tomto prípade je prepúšťanie vody – nezadržiava ju, takže nedochádza k žiadnemu poškodeniu. A navyše je veľmi komfortná pre dotyk s bosou nohou, čo oceníte po kúpaní.

Bezpečné detské ihrisko

Pred domom môžete mať deti pod kontrolou. Umelý trávnik môže byť pre nich bezpečnou a ideálnou plochou na hranie. Nenájdete tam žiadne blato a nehrozia ani tvrdé pády. A kto by si nevedel predstaviť záhradnú párty na ihrisku s takým nádherným zeleným trávnikom?

 

Tiež sa ti môže páčiť