Konferenčné stolíky

podľa spravca
0 komentár
Konferenčné stolíky

Kávové alebo konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou miestnosti. Používajú sa na servírovanie čaju s príjemnou konverzáciou, na prácu s notebookom alebo jednoducho ako stojan na kvety. Takéto stoly sú kompaktné, takže dokonale nahradia objemný nábytok a v tandeme s niekoľkými kreslami, stoličkami alebo malou pohovkou vytvoríte útulné miesto a využijete priestor rozumne.

Typy konferenčných stolíkov

Moderné konferenčné stolíky sú vyrobené zo širokej škály materiálov: napríklad z kovu a dreva.

Kovové stolíky sú univerzálne, skvele zapadnú do interiéru, majú spoľahlivý dizajn a dajú sa kombinovať s inými materiálmi. Môžu mať akýkoľvek tvar.

Stoly z prírodného dreva (teak, dub, akácia atď.) sú imidžové, ekologické, esteticky atraktívne a zdôrazňujú dobrý vkus majiteľa.

Drevený konferenčný stolík je tiež odolná a dlhotrvajúca možnosť. Povrch je pokrytý špeciálnym lakom, ktorý chráni nábytok pred vlhkosťou.Konferenčné stolíky

Existuje niekoľko typov konferenčných stolíkov:

  • Obvyklé. Má police a zásuvky, takže slúži na odkladanie časopisov alebo kníh. Vhodné na obchodné rokovania, prácu a prestávky na kávu.
  • Platformový stôl. Má jednu nohu v strede a možno ju použiť ako estetický stojan na kvety, lampy a iné interiérové ​​prvky.
  • Servírovací. Plní rovnaké funkcie ako štandardný stôl, je však kompaktnejší a určený pre malú skupinu hostí. Je pohodlné piť čaj. Takéto stoly sa často nachádzajú v malých kaviarňach a majú 2 nohy alebo 1 v strede a sú vyrobené v štýle podkrovia.
  • Dekoratívne. Dizajnová možnosť z neštandardných materiálov (kameň, sklo, drahý kov s rezbami atď.). Slúži len pre krásu.
  • Pri posteli Dostatočne priestranný. Je vhodné umiestniť ho v blízkosti pohovky na stretnutie s hosťami alebo sledovanie filmu. Takéto modely sú často vybavené kolesami.
  • Univerzálne. Univerzálny model konferenčného stolíka, ktorý je možné “napasovať” do malého pracovného priestoru, použiť ako stojan na rovnaké časopisy a noviny, alebo rozložiť a získať tak ešte užitočnejší priestor.

Klasický tvar konferenčných stolíkov je štvorec alebo kruh. Väčšie modely sú oválne a obdĺžnikové. Ak existujú špeciálne želania, môžete si kúpiť dizajnérsky stôl podľa individuálneho náčrtu.

Ako si vybrať konferenčný stolík

Pred nákupom konferenčného stolíka by ste mali zvážiť niekoľko bodov:

Účel použitia

To závisí od typu konštrukcie, prítomnosti nôh/kolies a rozmerov. Ak bude stolík plniť dekoratívnu funkciu, môžete si vybrať malý, na tenkých tvarovaných nožičkách so sklenenými prvkami.

Na prácu alebo ranný čaj sa hodí väčší a pevnejší drevený stôl s hrubými oválnymi alebo obdĺžnikovými nohami. Ak ho potrebujete premiestniť, vyberte si model na kolieskach.

Rozmery

Ak sa konferenčný stolík používa na priateľské stretnutia alebo obchodné záležitosti, stolová doska by mala poskytnúť pohodlie rukám. Optimálna výška je do 50 cm.

Kvalitný konferenčný stolík od moderného výrobcu vám pomôže zorganizovať útulný kútik na oddych či prácu a skvele doplní interiér!

Tiež sa ti môže páčiť