Ktorá skriňa do spálne v paneláku bude najlepšia? Spoznajte naše návrhy!

podľa spravca
0 komentár
skriňa do spálne

Byty v paneláku sú zvyčajne malé, takže umiestnenie veľkých kusov nábytku v nich môže byť problematické. Obzvlášť ťažké to môže byť v prípade skríň – tieto veľké kusy nábytku zvyčajne potrebujú pre seba viac miesta, takže nebudú umiestnené v malých miestnostiach. Na druhej strane je ťažké si predstaviť, ako bude vyzerať spálňa bez skrine. Nepochybnou výhodou priestranného šatníka v spálni je, že na jedno miesto zmestíte všetky svoje osobné veci: oblečenie, šperky, kozmetiku, posteľnú bielizeň a ďalšie predmety. Dá sa teda v malej spálni v paneláku umiestniť praktická a priestranná skriňa? Samozrejme! Pozrite sa, čo sme si pre vás v tejto súvislosti pripravili.

Malý priestor – malá skriňa

Bohužiaľ, malé izby nie sú miestom pre masívny nábytok. Príliš veľký nábytok zaplní priestor, môže sa tiež ukázať, že medzi veľkým nábytkom môže byť ťažké alebo dokonca nemožné voľne sa pohybovať po spálni. Je preto dobré v prvom rade zvoliť veľkosť skrine k veľkosti miestnosti. Usporiadajte všetko vo svojej spálni tak, aby hlavným bodom usporiadania bola posteľ, nie skriňa. Malé spálne sú preto miestom pre malý šatník. Príliš veľký kus nábytku môže zbytočne zahltiť priestor, a preto je také dôležité, aby bola veľkosť skrine správne zvolená. Priestranná skriňa do malej spálne sa jednoducho nezmestí. Do takejto spálne si radšej vyberte menšie modely, dobrá bude úzka skriňa. Dômyselné úpravy môžu spôsobiť, že o niečo väčšie spálňové skrine sa budú hodiť aj v malom interiéri. Dobrým nápadom budú posuvné dvere, použitie rohovej skrine alebo zakúpenie skrine so zrkadlom na prednej strane.

Priestranné posuvné skrine

Posuvná skriňa je kus nábytku, ktorý je ideálny do malých priestorov. Vďaka tomu, že nemá tradičné, pántové dvierka, nevyžaduje pred sebou toľko voľného miesta. Šikovne posuvné dvere vpravo alebo vľavo umožňujú nahliadnuť do každého kúta skrine bez toho, aby sa zväčšoval priestor, ktorý skriňa zaberá. Záleží vám na každom centimetri? Nezabudnite skontrolovať modely bez nábytkových úchytiek, ktoré môžu navyše zaberať zbytočne miesto. Skriňa s posuvnými dverami je preto mimoriadne praktický kus nábytku. Vďaka úspore miesta sa do menšej miestnosti zmestí aj veľká skriňa. V takomto modeli sú najdôležitejšie čelá skrine do spálne. Je dobré, ak majú na sebe zrkadlo alebo majú svetlý odtieň – opticky zväčší spálňu, takže interiér nebude pôsobiť tak tesne. Hľadáte priestranný a zároveň malý kus nábytku? Určite si pozrite https://www.merkurymarket.sk/spalnove-satnikove-skrine/– tu nájdete atraktívne rohové, posuvné a výklopné skrine, ideálne do veľkých aj malých spální.

Rohové skrine pre maximálne využitie dostupného priestoru

Ďalším nápadom na šikovné využitie priestoru by bolo usporiadanie rohovej skrine. Rohová skriňa dokáže zariadiť priestor rohov v miestnostiach – tieto miesta sú často podceňované alebo nevhodne usporiadané. Rohová skriňa vám umožní maximálne využiť priestor a vytvorí mimoriadne veľký priestor na uloženie oblečenia či iných osobných vecí. Môžete si ich správne naaranžovať – najpotrebnejšie veci nájdu svoje miesto vpredu a tie menej potrebné – v zadnej časti skrine. Šatníková skriňa môže mať rovnakú dĺžku a šírku, ale rovnako obľúbené sa stávajú aj asymetrické skrine. Moderné verzie nábytku umožňujú aj pridávanie modulov, takže si nábytok môžete sami rozširovať.

Šikovne usporiadané interiéry

Skriňa do spálne by mala byť priestranným kusom nábytku, a preto je také dôležité, ako je jej interiér usporiadaný. Využiť môžete poličky, vešiaky či zásuvky, ale najefektívnejšie je vhodné spojenie týchto troch riešení do jedného, aby ste si do stĺpikov naaranžovali svetre, vešali šaty a obleky, do zásuviek schovali spodnú bielizeň. Správne usporiadanie interiéru si vyžiada menej úložného priestoru, preto sa môžete rozhodnúť pre menší model skrine.

Dvere skrine so zrkadlami – prečo sa to oplatí?

Dokonalá skriňa je taká, ktorá je nielen priestranná, ale aj krásne vyzerá a zvyšuje estetickú hodnotu interiéru. Interiér zútulní skriňa z prírodných materiálov – použiť však môžete aj nábytkovú dosku so vzorom a farbou prírodného dreva. Skvelým nápadom bude kúpa skrine so zrkadlom – zrkadlá opticky zväčšia spálňu a svetlo odrazené v zrkadle dodá interiéru ľahkosť.

Usporiadanie dvojlôžkovej a jednolôžkovej spálne so skriňou

Spálňová skriňa je doplnkom každodenného používania – preto je potrebné splniť určité podmienky, aby bola skriňa plne praktická. Odolné riešenia, pevné materiály a starostlivé spracovanie sú dôležité. Takýto nábytok prežije rôzne životné momenty a bude sa skvele hodiť do spálne dospelého aj tínedžera. Jednoizbové skrine nemusia byť také veľké. V dvojlôžkovej spálni je potrebné pripomenúť, že v skrini má svoje miesto každý – mal by byť teda dostatočne priestranný.

 

 

Tiež sa ti môže páčiť