Kúzlo kuchyne: doplnky, ktoré oživia vaše kulinárske kráľovstvo

podľa spravca
0 komentár
Kúzlo kuchyne: doplnky, ktoré oživia vaše kulinárske kráľovstvo

Kuchyňa nie je len strohým miestom na prípravu jedál. Je to miesto, kde sa rodia chute a rodina sa rada stretáva pri vôňach čerstvo navareného jedla. Aby ste kuchyňu ozvláštnili a urobili z nej útulný priestor, existuje nespočetné množstvo kreatívnych doplnkov. Zaujímavé prvky a maličkosti môžu vašu kuchyňu premeniť na nepoznanie. Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi.

1. Výrazné nástenné hodiny – čas ako umelecké dielo

Kuchyňu netvorí len kuchynský nábytok z masívu alebo jedálenská zostava. Drobnosti vedia spraviť zázraky. Napríklad výrazné nástenné hodiny. Vytvorte centrálny bod kuchyne vďaka unikátnym hodinám. Môžu byť zábavné, vintage alebo moderné – hodiny nie sú len o sledovaní času, ale aj o vytváraní atmosféry.

2. Funkčné dekorácie – kuchynské pomôcky

Zabudnite na nudné kuchynské pomôcky schované v zásuvkách. Namiesto toho investujte do nástenného vešiaka, na ktorom budú kuchynské pomôcky pôsobiť vizuálne veľmi príjemne. Podobné vešiaky sa dajú vyrobiť aj svojpomocne pomocou kusu trámu, ktorý natriete kriedovou farbou na drevo odtieňom ladiacim s farbou kuchynskej linky. Praktické vešiaky a háčiky sú skvelý spôsob, ako udržiavať poriadok a zariadiť kuchyňu v jednotnom štýle.

3. Masívne kúsky nábytku – vitríny pre vaše cennosti

Kuchynský nábytok nemusí tvoriť len jednoliata linka. Vytvorte si vlastnú nezvyčajnú kuchyňu vďaka sektorovému kuchynskému nábytku z masívu. Keď budete linku zostavovať, nezabudnite na presklené príborníky či kuchynské komody. Komoda poslúži ako dekorácia i miesto na odkladanie príborov. Vo vitríne môžete vystaviť porcelán a iné cenné kuchynské nádoby po babičke.

Vo väčšej kuchyni bude nádherne vyzerať komoda na víno s policami a zásuvkami. Využite miesto v kuchyni naplno a do rohov miestností postavte rohové policové zostavy. Drevené môžu byť i servírovacie podnosy a stojany na víno. Tieto maličkosti vytvoria dokonalú kuchyňu z masívu.

4. Kvetiny a bylinka – voňavá i farebná kuchyňa

V kuchyni by nemali chýbať ani kvety. Pekne vyzerajú kvety v črepníkoch, ktoré kaskádovito visia zo stropu. Pre vytváranie nových chutí zasaďte do črepníkov aj bylinky. Okrem visiaceho systému môžu byť tieto dekorácie umiestnené v policiach a v skrinkách bez dvierok. V policových skrinkách vystavte aj súpravu koreničiek alebo šálok.

5. Kuchynské textílie – harmónia pre oči

Výber utierok, obrusov a podsedákov na stoličky nemusí byť jednotvárny. Experimentujte s farbami, vzormi a textúrami. Kuchynský textil môže byť skvelým spôsobom, ako dodať kuchyni osobný dotyk a vytvoriť atmosféru útulnej jedálne. Zlaďte farbu obrusu či utierok s farbou závesov na oknách. Monochromatizmus kuchyni veľmi pasuje.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť