Máte malú kuchyňu? Nevadí!

podľa spravca
0 komentár

Ak máte kuchyňu menších rozmerov, iste dobre viete, že každý voľný centimeter je dobrý. Našťastie existujú šikovné rady, ktoré vám pomôžu ušetriť aspoň kúsok priestoru.  Už na začiatok treba mať na pamäti, že kuchyňa musí byť funkčná a komfortná. Rozmiestnenie pracovnej, umývacej a varnej časti by malo byť správne, v opačnom prípade je kuchyňa stiesnená. Prednosť by ste mali dať predovšetkým kvalitnému, odolnému a udržiavateľnému materiálu a bezpečnému osvetleniu!

Svetlé odtiene

Ak sa budete snažiť o optické zväčšenie kuchynského priestoru, dajte prednosť svetlým odtieňom stien, ale i kuchynskej linky. Zatiaľ, čo tmavé alebo príliš výrazné farby priestoru uberajú na vzdušnosti, svetlé farby priestor pocitovo zväčšia a príjemne prevzdušnia. Aby však svetlé odtiene ako je biela či béžová neboli obyčajné, zvoľte nábytkové dvierka vysoko lesklé, vďaka čomu bude kuchynská linka zaujímavejšia.

Zabudnite na úchytky

Súčasťou kuchynských liniek sú samozrejme aj úchytky, no rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste ich nemali? Nielen, že vďaka ním ušetríte miesto a opticky odľahčíte priestor, ale zvýšite aj bezpečnosť v kuchyni. V malom priestore je vyššie riziko, že sa o úchytku poraníme a ak máte malé deti, bude to jednoznačne najlepšia voľba. Riešením môže byť aj integrované kovanie, kde sú úchytky integrované do hornej hrany dvierok alebo zásuviek. Ďalšie možností sú kovové nafrézované úchytky, ktoré sa umiestňujú priamo do plochy.

Prepojenie s obývačkou

Pre moderné bývanie je už niekoľko rokov typický prepojený obytný priestor s kuchyňou. Kuchyne môžeme prepojiť spolu s obývacou miestnosťou, no nie vždy je to možné. Ak však žijete v dome a mali by ste takúto možnosť, určite ju zvážte! Kuchyňa bude priestrannejšia a vy ušetríte množstvo voľného miesta, čo jednoznačne oceníte.

Autorské právo: breadmaker / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť