Minimalistická domáca telocvičňa – ako na to?

podľa spravca
0 komentár
Minimalistická domáca telocvičňa – ako na to?

Iste poznáte situácie, kedy by ste si chceli zacvičiť, ale času je málo. Fitko je ďaleko a strácať čas cestou tam i späť je hlúposť. Riešením je minimalistická domáca telocvičňa. Na jej zariadenie nepotrebujete tisíce, ale len desiatky eur. Pomôcky za pár drobných sa dajú využiť rôznym spôsobom a nezaberú veľa miesta. Ako si zariadiť minimalistickú domácu telocvičňu?

Výber miesta na cvičenie

To, aké pomôcky na cvičenie kúpite záleží od veľkosti priestoru na cvičenie. V prípade, že máte v obývačke alebo spálni viac priestoru, odporúčame kúpiť aj väčšie stroje na cvičenie. Napríklad lavička na cvičenie môže slúžiť nielen na posilňovanie rúk, ale tiež na cvičenie brušných svalov. Kto má rád kardio, ten by mal pouvažovať nad orbitrekom a bežiacim pásom. Lenže uvedené stroje sú už drahšie. Ak nemáte priestor a ani peniaze, kúpte si nasledujúce pomôcky.

Minimalistické domáce fitness

Pri domácom cvičení v kúte miestnosti potrebujete pomôcky, ktoré nezaberú miesto a nepoškodia nábytok. Výber je vskutku široký.

Vinylové činky

Obyčajné vinylové činky je možné kúpiť s rôznou váhou. Začnite s nižšou hmotnosťou a postupne pridávajte. Vinylové činky sa dobre držia v ruke. Nie sú veľké, takže ich po cvičení schováte pod posteľ.

Cena: od 4 € v závislosti od váhy

Činky jednoručky

Jednoručné činky s možnosťou nakladania kotúčov sú o niečo drahšie, ale vďaka kotúčom s jednou činkou zvyšujete záťaž. Vinylové činky i jednoručky neslúžia len na posilňovanie. Môžete ich využiť aj pri kardiu pre rýchlejšie a viditeľnejšie účinky kardio cvikov.

Cena: od 60 € spolu s kotúčmi rôznej váhy

Kettlebell

Guľová činka je perfektná športová pomôcka pre posilňovanie a kardio cvičenie. Variabilita cvikov s guľovou činkou je nekonečná. Kto raz kettlebell vyskúša, plne mu podľahne. Kúpte viac kettlebellov s rôznou váhou a precvičíte celé telo.

Cena: od 3 € v závislosti od váhy

Hrazda

Hrazdy využívajú hlavne páni, ale ani ženy by im nemali dať stopku. Hrazdu je možné zavesiť na stenu, do dverí alebo na strop. Na hrazde sa posilňuje vrchná časť tela. K hrazde dokúpte TRX a gumy na cvičenie, čím možnosti cvičenia na hrazde rozšírite.

Cena: od 20 € (hrazda do dverí)

Pre deti i dospelých

Ako posledné pomôcky spomenieme švihadlo a plastové obruče Hulaho. Obe pomôcky využijú dospelí i deti. Obe sú lacné a slúžia hlavne ako kardio pomôcky. Zabavte sa spolu s deťmi a užite si spoločné chvíle.

Cena: obruče od 7 €, švihadlo od 2 €

Zhrnutie: Po zrátaní výdavkov sami uznáte, že za necelých 100 € je možné vytvoriť domácu telocvičňu na posilňovanie i kardio tréning. Všetky uvedené pomôcky za najlepšie ceny ponúka internetový obchod inSPORTline.

 

Tiež sa ti môže páčiť