Ako bezpečne uskladniť najpoužívanejšie záhradné prístroje?

podľa spravca
0 komentár
Ako bezpečne uskladniť najpoužívanejšie záhradné prístroje?

Sú záhradné prístroje, ktoré využívame len v prípade, že sa niečo pokazí. Na druhej strane sú prístroje, ktoré využívame pravidelne. Práve o týchto pomocníkov by sme sa mali vzorne starať, aby sa častým používaním a nesprávnym uskladnením nepoškodili. V dnešnom článku si vysvetlíme ako uskladniť najpoužívanejšie záhradné prístroje.

Vonku je teplo a slnečno. Mohlo by to ľudí naviesť k tomu, aby nechali nejaké prístroje vonku, najmä ak s nimi budú ďalší deň pracovať. V nijakom prípade nenechávajte pracovné nástroje vonku, bez prístrešku.

Ako uskladniť kosačku?

Každý, kto má záhradu alebo záhradku, rozumie, že bez kosačky sa počas leta nezaobíde. Aj keď kosačku používate takmer neustále, je dôležité, aby ste si dali záležať na dôkladnom vyčistení po každom použití.

V prvom rade vyberte zaseknutú trávu a vyčistite spodnú časť od prilepenej trávy a blata. Počas kosenia ste si museli všimnúť, či kosačka kosí dostatočne. Ak sa vám niečo nezdalo, skontrolujte ostrosť nožov. Vylejte zvyšný benzín, namažte trecie miesta a lanká a uložte kosačku na miesto, kde nebude vystavená vonkajším vplyvom.

Ako skladovať motorovú pílu?

Motorovú pílu používame najčastejšie na jeseň pri príprave dreva na zimnú sezónu. Nepochybne ju však využijete aj počas letných mesiacov pri upratovaní záhrady a odstraňovaní veľkých konárov, ktoré prekážajú.

Pokiaľ nebudete motorovú pílu dlhodobejšie využívať nezabudnite vyliať všetko zvyšné palivo. Pílu je v tomto prípad dôležité dôkladne vyčistiť. Nezabudnite si všimnúť aj stav reťaze, pokiaľ je tupá, určite si ju nechajte nabrúsiť. Následne pílu uložte na suché miesto mimo priamych slnečných lúčov.

Pre zachovanie čo najväčšej bezpečnosti sa vyhýbajte práci s pokazenou záhradnou technikou. Novú záhradnú techniku si kúpite za férové ceny na madmat.sk.

Čím dôkladnejšie sa budete starať o svoje záhradné prístroje, tým dlhšie vám vydržia!

 

Zdroj obrázku: Dmitrijs Dmitrijevs / Shutterstock.com

Tiež sa ti môže páčiť