Na čo nemôžete zabudnúť pred kúpou postelí

podľa spravca
0 komentár
Na čo nemôžete zabudnúť pred kúpou postelí

Rozhodli ste sa vymeniť staré postele za nové? Musíte byť pripravení na to, že postele nie sú lacná záležitosť. Na druhej strane vám garantujeme, že ak si vyberiete správne, vydržia vám postele prakticky celý život. Preto sa nespoliehajte na váš rozkladací gauč v obývačke, ale si kúpte pevné postele, kvalitné rošty a anatomické matrace, ktoré zmenia váš pohľad na spánok.

Veľkosť postelí

Je ťažké odhadnúť, aké sú ideálne rozmery postelí. Môžete sa však riadiť štandardom, ktorý je rokmi vyskúšaný. Konštrukcia postele, rošty i matrace musia mať samozrejme rovnakú veľkosť. Viac menej sa vyrábajú v šírke 90 cm s výškou 200 cm. Tieto uvedené rozmery by mali stačiť priemerne vysokému človeku. Ak ste však vyšší ako 185 cm, zvážte kúpu dlhšej postele. V prípade manželských postelí si vynásobte šírku dvomi. Výška postele je v priemere 45 cm nad zemou. Starší ľudia a ľudia s pohybovými problémami by mali uvažovať o výške nad 55 cm. Materiál, z ktorého je posteľ vyrobená, značne určuje životnosť postelí. Hľadáte posteľ na celý život? Kúpte si postele z masívneho dreva. Veľmi pevné sú tiež kovové alebo kráľovské postele.

Rošty a matrace

K rámom postelí musíte dokúpiť rošty a matrace. Najviac rozšírené sú lamelové rošty, ktorých kvalitu spoznáte podľa počtu lamiel. Čím vyšší počet, tým stabilnejší rošt a pevnejší základ pre matrac. V prípade, že je váš rozpočet neobmedzený a chcete vlastniť top rošt, kúpte si tanierikový model. Tanierikový rošt sa skladá zo segmentov, ktoré sa dokážu točiť všetkými smermi. Týmto spôsobom sa lepšie rozloží vaša váha na matraci. Pre maximálny komfort vám odporúčame investovať do polohovateľných roštov s elektronickým ovládaním. V oblasti matracov budete mať tiež z čoho vyberať. Na polohovateľné rošty sú vhodné penové matrace, ktoré sú pružné. Pre najlepšie rozloženie váhy tela sú určené matrace z pamäťovej peny. Dobre sa vyspíte tiež na latexových matracoch, ktoré majú prijateľnú cenu. Najlepšie matrace spoznáte podľa toho, že majú tvrdosť rozloženú do viacerých zón. Veľmi vám neodporúčame kúpiť matrace, ktoré sa skladajú z jednej časti. Vám a vášmu partnerovi môže vyhovovať iná tuhosť matraca a pri jednom kuse by iste jeden z vás trpel.

Detaily, ktoré potešia

Pri pohľade na ponuku obchodu Matracentrum pochopíte, že postele môžu disponovať detailmi, ktoré vám prinesú úžitok. Nielen pri čítaní knihy oceníte vysoké čelo postele. Čelo vám poskytne oporu a zabráni znečisteniu steny. Prakticky každý z vás bude ďakovať, keď si kúpi posteľ s úložným priestorom. Do tohto priestoru môžete skryť lôžkoviny alebo všetko, čo by nemalo byť na očiach. Niektoré postele disponujú vbudovanými nočnými stolíkmi alebo policami. Pred kúpou postelí zvážte aj tieto maličkosti, a to hlavne v prípade, že máte v byte obmedzené priestorové možnosti.

 

Tiež sa ti môže páčiť