Podlaha do kuchyne: Na čo sa zamerať pri jej výbere?

podľa spravca
0 komentár
Podlaha do kuchyne: Na čo sa zamerať pri jej výbere?

Pre mnohé rodiny je kuchyňa ústredným bodom v ich domácnostiach. Nie je to len miesto, kde varíte jedlo, ale je to aj miesto, kde sa stretávate s vašimi blízkymi a hosťami, kde trávite spoločný čas a vytvárate si spomienky.

Ak chcete dať vašej kuchyni nový vzhľad, nová podlaha môže byť zábavným projektom. Ako však nájsť tú najlepšiu podlahu do kuchyne?

Pri výbere podlahy do kuchyne zvážte, čo vaša rodina potrebuje a ďalšie faktory, ako je intenzita premávky, riziko poškodenia a vaše preferencie štýlu. Existujú skvelé možnosti pre kuchynské podlahy od rôznych štýlov, odolnosti až po moderné materiály.

Pred kúpou kuchynskej podlahy

Keď už máte naplánovaný váš projekt, je dôležité rozhodnúť sa pre vyhovujúci materiál a štýl podlahy, ktorý chcete mať. Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste mali myslieť pri kúpe, prerábaní domu a podlahy do kuchyne:

  • Podlaha by mala vydržať mierne opotrebovanie na základe vášho životného štýlu. Niektoré podlahy sú navrhnuté tak, aby boli odolnejšie voči poliatiu a iným kuchynským úrazom.
  • Máte doma deti alebo domáce zvieratá, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že spôsobia na podlahe nehodu? Určite by ste mali zvoliť odolný materiál, ktorý sa len tak ľahko nepoškriabe.
  • Chcete pohodlie a útulnosť? Trávite veľa času v kuchyni prípravou jedál alebo usporiadaním osláv a večierkov? Hodinové státie v kuchyni môže negatívne ovplyvniť vaše kĺby aj chrbát. Niektoré materiály podláh, ako napríklad dlaždice, môžu byť po dlhom čase nepríjemné. Podlahy z vinylu alebo korku môžu byť pre vaše kĺby zhovievavejšie.
  • Aký je váš osobný štýl? Vaša podlaha by mala zodpovedať vašej osobnosti, ako aj dizajnu vo vašom dome. Zamyslite sa nad vzormi, textúrami a farbami, ktoré by ste radi vo svojom priestore videli.
  • Neradi upratujete? Niektoré materiály vyžadujú vyššiu úroveň údržby ako iné. Ak hľadáte jednoduché čistenie podláh, porozmýšľajte o vinylových podlahách a dlaždiciach. Ich údržba je často jednoduchšia ako podlahy z tvrdého dreva.
  • Aký je váš rozpočet? Aj tu sú niektoré materiály drahšie ako iné. Nezabudnite si tiež zmerať plochu, ktorú chcete renovovať. Keďže mnohí výrobcovia podláh účtujú podľa plochy, tieto merania vám môžu pomôcť odhadnúť vaše náklady.

Tip: Chýbajú vám financie na renováciu? Prečítajte si viac o tom, ako získať hypotéku na prerábanie domu.

Podlahy do kuchyne

Podlahy do kuchyne

Podlahy do kuchyne

Tvrdé drevo – alebo materiály, ktoré sa podobajú tvrdému drevu – sú stále tradíciou a mnohí majitelia domov považujú drevo ako jednu z najlepších možností pre kuchynské podlahy. S novou technológiou a jedinečnými rodinnými požiadavkami však existujú aj iné a inovatívne riešenia pre kuchynské podlahy. Musíte sa len rozhodnúť, čo je pre vašu domácnosť najideálnejšie.

Drevené podlahy

Drevené podlahy zostávajú aj naďalej obľúbenou voľbou pre kuchynské podlahy, pretože dodávajú domovu teplý pocit a prirodzený vzhľad.

Tradičné drevené podlahy si však vyžadujú určitú úroveň starostlivosti a údržby. Ak sa vám páči vzhľad dreva, no hľadáte niečo jednoduchšie na údržbu, vyskúšajte kuchynské podlahy z iných materiálov s dreveným vzhľadom.

Dlaždice

Aj dlaždice sú obľúbenou možnosťou pre kuchynské podlahy. S mnohými možnosťami materiálu (ako je porcelán, kameň a keramika) sa dlaždice vyrábajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a štýloch.

Dlaždice sú odolné a sú skvelou voľbou pre domy a byty s časťou premávkou a návštevnosťou, pretože sa ľahko čistia a udržiavajú. Jednou z možných nevýhod dlaždíc je ich tvrdosť a chlad.

Vinylové podlahy

Vinylová podlaha je cenovo výhodný typ podlahy, je celkom mäkká a pohodlná na nohy. Vinylová podlaha sa ľahko čistí, je odolná proti vode a voči škvrnám. Môžete si vybrať z rôznych štýlov a farieb, dokonca aj z možností, ktoré pripomínajú drevené podlahy.

Nevýhodou vinylových podláh však je, že po dlhšom čase môžu byť náchylné na preliačiny spôsobené hmotnosťou ťažkých spotrebičov alebo nábytku.

Korkové podlahy

Korkové podlahy sú novým trendom podláh, pretože sú pohodlnejšou možnosťou než iné tradičné materiály. Tento materiál má jedinečný vzhľad, ktorý môže dodať vášmu domovu autentickosť. Je to tiež skvelá ekologická voľba.

Korková podlaha je cenovo dostupná, nie je však taká odolná ako iné typy podláh. Môže vyžadovať vyššiu úroveň údržby a je potrebné ju po niekoľkých rokoch vymeniť.

Mnoho ľudí dokončuje projekty okolo domu na vlastnú päsť . Aj keď tak môžete ušetriť peniaze, niekedy je výhodnejšie pracovať s profesionálmi. Inštalácia kuchynskej podlahy si totiž vyžaduje určitú prácu a nástroje, aby bola sa podlaha nainštalovala správne a vydržala vám niekoľko rokov.

 

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting

 

Tiež sa ti môže páčiť