Nudí vás farba starého nábytku? Kriedová farba na nábytok všetko vyrieši

podľa spravca
0 komentár
Nudí vás farba starého nábytku? Kriedová farba na nábytok všetko vyrieši

Nudí vás starý nábytok? Máte pocit, že už nezapadá do vášho moderného životného štýlu? Skôr než sa rozhodnete ho vyhodiť, zvážte možnosti renovácie. Renovácia starého nábytku je nielen ekologickým prístupom, ale aj skvelým spôsobom, ako vytvoriť originálny a jedinečný kúsok nábytku. Nábytok, ktorý zapadne do vášho vkusu. Na renováciu starého dreveného nábytku vám skvele poslúži kriedová farba na nábytok.

Starý nábytok sa nevyhadzuje, ale renovuje

Pri renovácii starého nábytku hľadajte inšpiráciu on-line a v časopisoch. Sledujte trendy a následne si vyberte odtieň farby, ktorý na renováciu použijete. Sýte odtiene s dobrými krycími schopnosťami majú kriedové farby na nábytok. Kriedová farba na nábytok je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako oživiť starý nábytok. Vyskúšajte svieže farby ako krémová, ružová alebo žltozelená. Tieto farby sú in a vytvoria v miestnosti živý a atraktívny vizuálny efekt.

Nikdy nepodceňujte potenciál vášho starého nábytku. S trochou kreativity a inšpirácie môžete vytvoriť nový a moderný vzhľad  nábytku. Vzhľad, ktorý bude reflektovať váš životný štýl a osobnosť. Renovácia starého nábytku je nielen ekonomická voľba, ale aj skvelý spôsob, ako pridať do vášho domova unikátnosť.

Ako používať kriedové farby na nábytok

Práca s kriedovými farbami na nábytok je veľmi jednoduchá a rýchla. Ide o jedinečné farby, ktorých sýtosť a hutnosť natieranie dreva veľmi uľahčuje. Pred použitím farby nezabudnite nábytok očistiť od prachu a mastnoty. Farba sa nanáša na suché a ošetrené drevo. Ak sa na dreve nachádzajú škrabance alebo pukliny, povrch vybrúste a vyplňte tmelom.

Na nanášanie kriedovej farby na nábytok použite valček a na menšie plochy štetec. Vo väčšine prípadov stačí len jediná vrstva kriedovej farby, aby sa prekryla pôvodná farba nábytku. Kriedové farby dozrievajú postupne približne 3 týždne. Vnútorné zrenie farby zvyšuje jej odolnosť a stabilitu. Pre ochranu farby a povrchu nábytku nezabudnite na záver aplikovať impregnačný prípravok.

Udržujte drevený nábytok v skvelej kondícii

Niekedy nie je potrebné nábytok natrieť a zmeniť jeho farbu. Stačí, keď zvýrazníte jeho štruktúru a prinavrátite mu lesk. Práve zanedbaná starostlivosť o drevo je príčinou, že sa ľudia dreveného nábytku zbavia bez toho, aby zvážili jeho ošetrenie či renováciu. Na revitalizáciu a dokonca odstránenie drobných škrabancov na dreve slúžia oleje na drevo. Zmesi prírodných olejov obsiahnutých v týchto prípravkoch drevené povrchy tak oživia, že nábytok bude vyzerať ako nový.

 

Tiež sa ti môže páčiť