Predaj či kúpa bytu s problémovými susedmi – ako to riešiť? 

podľa spravca
0 komentár
Predaj či kúpa bytu s problémovými susedmi - ako to riešiť? 

Vo vysnívanom svete žiadne vonkajšie podmienky neovplyvnia hodnotu vášho domova. Pokiaľ ste si udržali miesto v špičkovej kvalite a trh je na vašej strane, nemali by ste mať problém s predajom za alebo nad kótovanou cenou – či? Len netreba zabudnúť na susedov.

Čo robiť, ak máte problémových susedov, no kúpna zmluva je už skoro pripravená a chystáte sa  predávať byt? Môžete skúsiť niekoľko nasledujúcich tipov, ako to riešiť.

Väčšinu susedských sporov možno vyriešiť komunikáciou

Jednoduchá diskusia na chodbe, alebo návšteva môže byť všetko, čo je potrebné na vyriešenie sporu s problémovými susedmi ešte skôr, než sa vzťahy dostanú do bodu mrazu. Váš sused si možno neuvedomuje, že pes, ktorého zbožňuje, šteká nahlas celý deň, zatiaľ čo vy musíte doma pracovať.  Aj spôsob, akým sa používa domov, môže spôsobiť nedorozumenia. Váš nový sused si nemusí myslieť, že prenájom bytu na AirBnB môže byť problémom.

Jednoduchá konverzácia môže objasniť niektoré nedorozumenia a zaistiť, aby sa každý pri riešení sporov nachádzal na tej istej vlnovej dĺžke. Keďže skutočne musíte naďalej žiť hneď vedľa svojho suseda a pravidelne sa s ním stretávať, riešiť problémy cez právny spor, keď to naozaj nemusíte, môže spôsobiť ďalšie konflikty a problémy.

Je zrejmé, že s trestnou činnosťou, alebo nebezpečnou činnosťou sa musí zaobchádzať vážne, ale iné spory sa môžu začať úprimnou rečou a láskavosťou. Ak začnete agresívne, alebo dokonca so zákonným postojom, môžete skončiť tým, že spôsobíte viac sporov a nepohodlia, ako keby ste sa mali rozumne pozhovárať.

Buďte transparentný o situácii susedov s kupujúcimi

Patrí sa, aby ste potenciálnym kupujúcim dali vedieť, čo sa deje s vašimi susedmi, aby ste sa vyhli možným právnym ťažkostiam. Jadrom väčšiny zverejnených informácií pre efektívne zmluvy o nehnuteľnostiach je to, že predajcovia upozorňujú potenciálnych kupcov na problémy, o ktorých vedia.

V prípade potreby získajte právnika

Ak máte pocit, že je ohrozená vaša osobná bezpečnosť, možno budete chcieť do svojej situácie zapojiť orgány činné v trestnom konaní, právnika alebo oboje.

Všetci máme susedov. Niekedy nás irituje nahlas zapnutá hudba, domáci miláčikovia, alebo neposedné deti. Niektoré vzťahy sa však dajú zachrániť a nemusia nutne viesť k právnym sporom. Taktiež sa patrí informovať budúcich kupujúcich o histórii vzťahov so susedmi.

 

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť