Pri výbere postele sa zamerajte na …

podľa spravca
0 komentár

Výber postele je pre mnohých z nás nesmierne dôležitý, keďže našim cieľom je predovšetkým to, aby ladila s interiérom, bola komfortná a štýlová zároveň. Treba si uvedomiť, že až tretinu dňa prespíme, čiže náš spánok by mal byť plnohodnotný! To môžeme dosiahnuť správnym výberom postele, ktorá nám poskytne presne to, čo od nej očakávame. Na ktoré parametre či vlastnosti by sme určite nemali zabudnúť?

Nakupovať na internete alebo osobne v kamennej predajni?

Pri rozhodovaní, ktorá posteľ bude pre vás asi tá najvhodnejšia, si všímajte nielen jej vzhľad, ale tiež funkčnosť. Načo by nám bola posteľ, ktorá by bola síce pekná, no absolútne nepoužiteľná? Jedným zo základných pravidiel je to, aby ste si vybrali vašu vysnívanú posteľ priamo v predajni. Internetové obchody síce ponúkajú širokú škálu tých najrôznejších postelí, no najideálnejšie bude, ak si ju prezriete osobne, aby ste skôr či neskôr vaše rozhodnutie neoľutovali. Pokiaľ si nemôžete posteľ fyzicky skúsiť a doslova si v nej aspoň na skúšku poležať, nikdy nebudete mať istotu, že je to tá pravá.

Čo sa týka rozmerov postele, tie by ste mali voliť už podľa individuálnych charakteristík, pričom by ste mali zvážiť aj veľkosť spálne. Ak je spálňa malá, logicky si do nej nekúpite posteľ, ktorá vám zaberie takmer celú miestnosť. Záleží tiež na tom, čo je vám pohodlné, ako často sa v noci prevaľujete a podobne. Vyhnete sa tak nočnému okopávaniu s partnerom a bitke o svoju polovicu postele, ktorá vám uberá na kvalite odpočinku.  Pozornosť tiež venujte výške plochy na ležanie, a to nielen z dôvodu pohodlného vstávania, ale tiež zaistenia odvetrávania spodnej ležiacej plochy.

 

Autorské právo: fotogestoeber / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť