Rohové skrinky pre maximálne využitie priestoru

podľa spravca
0 komentár
Rohové skrinky pre maximálne využitie priestoru

Sú miestnosti vo vašom byte atypické? Chcete zariadiť podkrovie a neviete, ako riešiť umiestnenie nábytku v rohu stien? Potrebujete v interiéri ušetriť priestor? Riešením pre vás môžu byť rohové skrinky, ktoré opticky zväčšia priestor, umožnia využiť každý milimeter v miestnosti a poskytujú tiež praktický úložný priestor. Kam tieto skrinky umiestniť, aby ste dosiahli najlepší estetický a funkčný výsledok?

Čo sú to rohové skrinky?

Rohové skrinky sú špeciálne navrhnuté kusy nábytku, ktoré sa vďaka atypickému tvaru dokážu prispôsobiť rohom miestnosti. Tieto skrinky sú efektívnym spôsobom, ako využiť každý centimeter priestoru. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a sú dostupné vo variabilných dizajnoch, aby vyhovovali štýlu každého domova.

Medzi najviac kvalitné rohové skrinky s dlhou životnosťou patria tie, ktoré sú vyrobené z masívneho dreva. Rohové skrinky je možné kúpiť v prevedení ako skrinky na ukladanie šatstva, rohové police, skrinky pod televízor alebo ako časti kuchynskej linky.

Ako sa dajú využiť rohové skrinky

Umiestnite skrinky do rohov ktorejkoľvek miestnosti a ušetríte priestor. Vďaka nábytku, ktorý sa nachádza v rohu izby, vyzerá interiér omnoho väčší. Optické zväčšenie je dôležité hlavne v menších bytoch. Rohové skrinky sa vám zídu aj v predsieni, v mezonete alebo v podkrovných priestoroch. Tento typ nábytku nemá len podobu malých skriniek. Kúpiť sa dajú aj veľké šatníkové skrine s možnosťou umiestnenia do rohu spálne.

Vďaka rôznorodému riešeniu využijete rohové skrinky na rôzne účely. Ich vnútorný priestor môže byť členený na police, zásuvky alebo vitríny. Dajte si vyrobiť rohové skrinky na mieru podľa vašich požiadaviek a získate skvelé úložné priestory, ktoré navyše vyzerajú unikátne.

Tipy, kam umiestniť rohové skrinky

Obývacia izba: Ideálny spôsob, ako vytvoriť rovnováhu v obývacej izbe. Využite v obývačke prázdne rohy a umiestnite do nich rohové skrinky v podobe políc a zásuviek. Do takejto skrinky uložte dekoratívne predmety.

Kuchyňa: V menšej kuchyni využite rohy miestnosti na inštaláciu rohových skriniek v spodnej i vrchnej časti. Pomedzi skrinky namontujte pracovnú dosku s výlevkou a zásuvkami. Skrinky môžete využiť aj v jedálni na umiestnenie tanierov alebo ako vinotéku.

Spálňa: Optimalizujte priestor vo svojej spálni umiestnením rohovej skrinky do rohu vedľa postelí. Takáto skrinka bude dobre slúžiť na odkladanie kníh, ako miesto pre lampu alebo drobné spomienkové predmety.

Rohové skrinky nie sú len praktickým riešením pre úložný priestor, ale aj estetickým prvkom. Ich unikátna schopnosť využiť rohy miestnosti vytvára pôsobivý dojem priestorovej efektívnosti a štýlu.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

Tiež sa ti môže páčiť