Súčasné trendy v oplotení

podľa spravca
0 komentár
Súčasné trendy v oplotení

Každý majiteľ domu túži po tom, aby estetika a funkčnosť išli v prípade dizajnu domu ruka v ruke. Platí to aj pre svet plotov, ktorý si posledné desaťročia prešiel veľkými zmenami. Vývoj výroby plotov odzrkadľuje súčasné potreby a túžby spotrebiteľa. Posun nastal od tradičných drevených plotov po moderné inteligentné riešenia. Nové technológie, inovácie v dizajne a hľadanie udržateľných riešení vytvárajú trendy vo všetkých sférach stavebníctva.

Rozmanitosť materiálov plotov

Pri výbere plotu je dôležité zvážiť nielen estetiku, ale aj materiálové vlastnosti a nároky na údržbu. Jedine týmto spôsobom dosiahnete  optimálne spojenie formy a funkcie. V minulosti ste boli obmedzení na drevo a kov ako na hlavné materiály na výrobu plotov. Dnes hrajú prím úplne iné materiály – oceľ, hliník, PVC, betón a dokonca aj recyklované materiály. Niektoré z týchto materiálov sa udržiavajú veľmi ľahko, prakticky stačia len bežné čistiace prostriedky, iné je treba natierať či lakovať.  Stále však najviac preferované zostávajú drevené a oceľové ploty.

Drevené ploty

Výhody: Prírodný vzhľad, ľahko prispôsobiteľný dizajn, ekologické.

Nevýhody: Náchylné na hnilobu a škodcov, vyžadujú pravidelnú údržbu v podobe lakovania a natierania lazúrou. Každá dobrá online drogéria má podobné prípravky v ponuke.

Kovové ploty

Výhody: Odolné, bezpečné, moderný vzhľad.

Nevýhody: Náchylné na koróziu a s tým súvisiaca potreba údržby.

Plastové ploty

Výhody: Odolné voči poveternostným vplyvom, nevyžadujú údržbu, rôzne farby a textúry.

Nevýhody: Menej ekologické, citlivejšie na teplotné zmeny.

Minimalizmus a moderný dizajn

Súčasné tendencie smerujú k minimalizmu a modernému dizajnu. Jednoduché línie, geometrické tvary a jednotné farby plotov pridávajú do prostredia pokoj a eleganciu. Oceľové a hliníkové ploty sú špičkovým príkladom súčasných trendov.

Inteligentné ploty

S rozvojom technológií prichádzajú inteligentné riešenia aj do sveta oplotenia. Elektronické ploty s automatickým otváraním a bezpečnostnými systémami sú stále viac preferovanými voľbami pre moderné domácnosti. Tieto ploty môžu byť ovládané diaľkovým ovládaním, mobilnými aplikáciami alebo dokonca integrované do inteligentných domácich systémov.

Ekologické, zelené ploty

Mnohí ľudia začali preferovať prepojenie záhrady a zvyšku exteriéru. Do okolia domu integrujú prírodné prvky, a to dokonca aj do oplotenia.  Zakomponujte aj vy zelené steny, živé ploty a vertikálne záhrady do vizuálu domu a dosiahnete nádherný súzvuk s prírodou. Okrem estetického vzhľadu pridávajú tieto riešenia vášmu domovu ekologický rozmer.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť