Inšpirujte sa reálnymi skúsenosťami ľudí, ktorí sa nebáli zmeniť farby v interiéri

podľa spravca
0 komentár
Inšpirujte sa reálnymi skúsenosťami ľudí, ktorí sa nebáli zmeniť farby v interiéri

Výber farieb na steny je rozhodujúcim krokom pre vytvorenie atmosféry v interiéri. Práve preto je dôležité sa inšpirovať ľuďmi, ktorí na vlastnej koži zistili, ako dokážu farby zmeniť celý vizuál domu. Pri výbere farieb nezabúdajte na svoju vlastnú kreativitu a osobný vkus. Nasledujúce reálne skúsenosti ľudí so zmenou farieb stien vám pomôžu objaviť nový spôsob, ako oživiť váš domov.

Inšpirácia 1: Farebná transformácia, ktorá zmenila celý dom

Z tmavých hnedých či sivých farieb prejdite na niečo oveľa sviežejšie. Vyskúšajte kombináciu modrých odtieňov a bielej farby, ktoré vytvoria dojem vzdušnosti a priestoru. Zmena farieb na stenách vám zrazu otvorí priestor aj na zmenu nábytku či doplnkov. Zájdite do predajne farby laky a vyčarujete miesto, kde sa každý cíti príjemne a domácky.

Inšpirácia 2: Omyly vedú k skvelému úspechu

Nebojte sa experimentovať, pretože každá stena sa dá premaľovať. Ľudia často siahnu po tmavých farbách a zrazu zistia, že miestnosti vyzerajú pochmúrne, a to hlavne počas zimných mesiacov. Svietivé pastelové farby nahradia pôvodné tmavé s gráciou a prinesú do vášho domova závan sviežosti. Pastelové farby sú navyše veľmi in. Nebojte sa skúšať a kombinovať viac farieb. Výsledok bude stáť za to.

Inšpirácia 3: Harmónia vo vašej spálni

Každý pár hľadá spôsob, ako do svojej spálne priniesť romantiku a pokoj. Skúste skombinovať sivú farbu a mäkké ružové odtiene. Vytvoríte tak priestor, kde sa budete cítiť pokojne. V takejto spálni sa vám bude dobre relaxovať, snívať či prežívať s partnerom príjemné chvíle. Ak sa vám nepáčia žiadna farby na stenu, nechajte si farbu namiešať podľa svojich predstáv.

Inšpirácia 4: Prejavte svoju osobnosť

Ak ste kreatívni a žijete dynamickým životom, vneste tento štýl aj do vášho domova. Zvoľte výrazné odtiene alebo geometrické tvary. Skombinujte žltú s fialovou, oranžovú s červenou alebo zelenú s ružovou. Každá takto výrazná farba má svoj príbeh a pridáva do domova nádej a radostnú energiu.

Inšpirácia 5: Farebná symfónia v každej miestnosti

Netrápte sa s tým, ako vymaľovať detskú izbu. Väčšie deti si poradia aj samé a vyberú si farebné odtiene, ktoré im budú vyhovovať. Vytvorte v každej miestnosti iný príbeh a neviažte sa len na bielu farbu na stenu alebo na šedé odtiene. Váš domov je vašim svetom, a preto steny vymaľujte tak, aby ste sa v miestnostiach cítili príjemne a všetko lahodilo vašim očiam.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

Tiež sa ti môže páčiť