Výber vhodného roštu je rovnako dôležitý ako výber matracu

podľa spravca
0 komentár
Výber vhodného roštu je rovnako dôležitý ako výber matracu

Ak váš matrac nemá správny typ roštu, ktorý je akousi základňou, nebude správne podporovať oporu tela, a teda plniť si svoju funkciu. Môžu sa začať vytvárať priehlbiny, ktoré spôsobia, že budete spať v nepohodlných polohách, ktoré následne vedú k stuhnutí a bolesti svalov. Pýtate sa, aké sú ďalšie dôvody, prečo je výber ideálneho roštu taký dôležitý? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a siahnite po vhodnom rošte, ktorý je zárukou pohodlia počas celej noci.

Potrebujem rošt pod matrac?

Už na úvod treba podotknúť, že s kúpou matracu musíte riešiť i rošt, teda akúsi základňu. Typ základu, ktorý potrebujete, bude do značnej miery závisieť od typu matraca, ktorý máte. Pamäťová pena, latexová pena a hybridné matrace sa prispôsobujú telu, vďaka čomu sa môžu vaše svaly počas spánku rýchlo zotaviť. Tieto matrace poskytujú dokonalú kombináciu odpruženia a podpory, čo znamená, že chrbtica zostáva v bezpečnej, neutrálnej polohe. Bez vhodného roštu sa však matrac začne skôr či neskôr na určitých miestach prehýbať a chrbtica už nie je v ideálnej rovnej polohe. Stabilný podporný rošt vám však umožní vyťažiť z matraca maximum, pričom pri jeho výbere je vhodné poradiť sa s odborníkom, ktorý vám v závislosti od typu vášho matracu, ale tiež vašich preferencií a predstáv, pomôže pri výbere.

Správny typ roštu tiež pomôže uvoľniť zachytené teplo a cirkulovať vzduch okolo postele. Bez ohľadu na typ matraca aký máte, poskytuje potrebnú priedušnosť, aby ste mohli pohodlne spať noc čo noc. Koniec koncov, matrace potrebujú pevnú podpornú základňu, aby vyhovovali neustálemu používaniu. Správny rošt vám ušetrí nepohodlie a náklady spojené s výmenou matraca už po niekoľkých rokoch používania, a práve preto by ste si pre jeho výbere mali dať záležať rovnako ako aj pri výbere matracu od Matracentrum.

 

Tiež sa ti môže páčiť