Vymeňte svietidlá vo vašej domácnosti

podľa spravca
0 komentár

Zdá sa vám, že je vaše bývanie akési nudné, bez života a sviežich nápadov? Stavte na nápadité svietidlá, ktoré priestoru darujú úplne novú tvár.

Svietidlá na želanie

Ak máte radi klasické prevedenie nábytku a neutrálne farby, ktorými sa nedá nič pokaziť, nik vám nemôže zazlievať, že máte málo fantázie. Podstatné je len to, aby všetko spolu ladilo a nemiešali sa v rámci miestnosti rozdielne štýly. Jedného dňa vo vás ale predsa môže prehovoriť akýsi neznámy hlas, ktorý si bude pýtať zmenu. Treba hneď premaľovať alebo vymeniť koberce? Určite nie. Stačí napríklad vymeniť lampy. Možno ste doteraz nevlastnili veľký luster alebo vám nič nehovorili stojanové svietidlá, pretože sa vám zdalo, že zbytočne zaberajú miesto. Keď však plánujete skutočnú zmenu, na predsudky zabudnite. Veľkú pomoc vám poskytnú napríklad i odborníci na osvetlenie, ktorí vám dokážu osvetliť domácnosť na mieru požiadavkám. Tak, aby ste všetko videli, keď pracujete, alebo si užívali prítmie, keď relaxujete.

Farby a tvary svietidiel vyčarujú atmosféru

Čím nápadnejšie tvary a farby osvetlenia, tým väčšiu dekoračnú funkciu môže lampa plniť. Svietidlá nemusia visieť vždy nad vašimi hlavami, v strede stropu alebo nad kuchynským stolom, ale môžu byť rozmiestnené všade tam, kde plnia nejaký účel. Jedna lampa stojí v kúte pri knižnici, ďalšie dve nástenné svietidlá lemujú váš obľúbený obraz nad sedačkou, bodové svetlá zasa vylepšujú viditeľnosť v kuchyni popri varení. Ak ale má svietidlo oživiť vzhľad miestnosti, malo by byť trochu iné, než ste bežne zvyknutí. Dnes sa dostanete k rozmanitým tvarovým a materiálovým prevedeniam svietidiel – medzi nimi sú aj svietidlá z kameňa, betónu, dreva, skla alebo aj látky. Viete si predstaviť, čo by to spôsobilo s dizajnom vášho bytu? Čarovať môžete aj s farbami na svietidlách. Lesklé lampy dodajú izbám punc luxusu, svietidlá z kameňa alebo dreva vás zasa ešte viac priblížia k prírode. Veselé farby nemusia byť iba na lustroch v detských izbách, ale pokojne aj vo vašej obývačke alebo kuchyni. Úplne najlepšie je, ak si môžete tienidlá na lampách meniť podľa nálady či aktuálnych bytových doplnkov. Zahrajte sa na dizajnérov a skúste si to.

 

Tiež sa ti môže páčiť