3 tipy pre výber záhradnej sedacej súpravy

podľa spravca
0 komentár

Letná sezóna sa závratne blíži a s ňou aj teplejšie dni a večery ako stvorené na posedenie na terase, či záhrade. V dnešnom článku vám preto prinášame naše základné rady pre nákup exteriérového nábytku a špeciálne záhradnej sedacej súpravy. Poďme na to!

Záhradný nábytok dodáva vonkajším priestorom funkčnosť a pohodlie. Vďaka jednoduchému stolu so stoličkami dokážete razom premeniť prázdnu terasu na vašu novú jedáleň pod holým nebom. Ratanovou sedačkou, alebo hojdacím kreslom s mäkkými vankúšmi, si zas poľahky urobíte útulné miesto na rannú kávu, či večerný pohár vínka. V okamihu premení váš nevyužitý priestor na druhú obývačku, ktorá sa stane miestom na leňošenie, stolovanie i zábavu.

Pri výbere zvážte priestor a funkciu

Pri výbere záhradnej sedacej súpravy začnite premýšľaním o tom, ako by ste chceli, aby váš vonkajší priestor na konci zariaďovania vyzeral a najmä fungoval. Ak máte k dispozícii menšiu terasu, prípadne plánujete záhradný nábytok často presúvať, zvoľte skôr súpravu zo samostatných kresiel. Určite si k nákupu vezmite aj príručný stolík, ktorý je praktickým pomocníkom na odloženie limonády, knihy, koláčika a podobne.

Vyberte si ten správny materiál pre vás

Aby ste trávili v lete viac času užívaním si vonkajšieho priestoru než ošetrovaním záhradného nábytku, vyberte si materiál, ktorý je jednoduchý na údržbu. Prírodné materiály vyzerajú krásne, no nedokážu efektívne odolávať poveternostným podmienkam. My odporúčame nákup záhradného sedenia z kvalitného plastového poly ratanu, ktorý má omnoho dlhšiu životnosť a zároveň vyzerá nemenej atraktívne.

Vďaka jeho vlastnostiam sa nemusíte báť, že by časom zmenil farbu, pretože je odolný voči UV žiareniu. Pri výbere si taktiež overte, že kupujete záhradný nábytok s pevnou oceľovou konštrukciou, ktorá zabezpečí jeho stabilitu a dlhú životnosť.

Všetko musí ladiť

Dizajn priestoru je taktiež niečo, čo by sme vám odporučili pri nákupe záhradného nábytku zvážiť. Váš nový nábytok musí ladiť so štýlom domu a farbami použitými na terase, exteriérovej omietke, oknách a v záhrade.

K ultra modernému štýlu, ktorý v súčasnosti reprezentujú biele, prípadne sivé omietky a hliníkové, či plastové okná s čiernym rámom sa najviac hodí minimalistická záhradná sedacia súprava v čiernej farbe. Pri výbere voľte imitáciu drevených dosiek vyrobených z vysokokvalitného plastu, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu aj poveternostným podmienkam. V prevedení s práškovým nástrekom farby je to prakticky bezúdržbový nábytok.

A to by bolo pre dnešný článok všetko. Veríme, že sme vám s výberom toho správneho záhradného nábytku pomohli a budeme sa na vás tešiť pri ďalšom článku na tému moderného bývania.

 

Zdroj obrázkov v článku: pixabay.com

Tiež sa ti môže páčiť