Ako ušetriť peniaze pri sťahovaní

podľa spravca
0 komentár
Ako ušetriť peniaze pri sťahovaní

Sťahovací maratón práve začal. Možno ste v ošiali a z očakávania celkom zabudli na niektoré detaily, ktoré by vám sťahovanie mohli znepríjemniť alebo predražiť. Nie je na škodu si sadnúť, nadýchnuť sa a spolu s nami prebrať výdavky na sťahovanie krok za krokom.

Ako sa budete sťahovať?

Spôsob sťahovania je len na vás. Ak nemáte veľa vecí na sťahovanie, iste si poradíte aj sami. Maximálne budete potrebovať vozidlo, pomocou ktorého veci preveziete do nového príbytku. No i v tomto prípade spravíte lepšie, keď sa obrátite na firmu skúsenú v oblasti sťahovania. Tí z vás, ktorí žijú v Bratislave a okolí môžu osloviť naozajstných profesionálov z firmy sťahovanie Bratislava Emtego. Emtego prenajíma menšie i väčšie vozidlá so skúseným šoférom, ktorý je pripravený vám poskytnúť cenné rady. V prípade, že máte vecí na presťahovanie viacej, nechajte radšej úplne všetko na sťahovaciu firmu. Zrátajte si čas potrebný na sťahovanie, peniaze minuté na kúpu baliaceho materiálu a zistíte, že služby sťahovákov sa vám naozaj oplatia. Okrem toho sa pomocou sťahovacej firmy dokážete zbaviť nepotrebných vecí. Problém pre tieto firmy nie je odvoz starého nábytku a ani stavebného odpadu.

Financie na prvom mieste

Bojíte sa, že vás sťahovanie vyjde s firmou príliš draho? Nebojte sa pýtať resp. zavolať sťahovanie Bratislava Emtego. Pracovníci z firmy prídu priamo k vám domov a na základe vizuálnej obhliadky stanovia cenu. Obhliadka je bezplatná a nezáväzná. Dokonca si môžete objednať kompletný balík služieb zahŕňajúci napríklad balenie vybavenia, sťahovanie bremien alebo vypratanie pivnice. Emtego vám vie dokonca pomôcť i v prípade, že sa sťahujete do zahraničia. Zabezpečí medzinárodné sťahovanie v rámci celej Európy.

Ak chcete ušetriť

Už sme spomínali, že ušetriť môžete na tom, keď si objednáte len sťahovacie vozidlo. Pri balení môžete veľa peňazí ušetriť, ak si baliaci materiál požičiate. Možnosťou je kúpa už použitého baliaceho materiálu. Na prvý pohľad sa na to nezdá, ale množstvo škatúľ, prepraviek, baliacej fólie alebo ochranného polystyrénu vie váš rozpočet prekvapiť. Veľa ľudí chce do nového bytu či domu všetko nové. Nemusíte staré veci vyhodiť, skúste ich predať v internetových bazároch. Na internete nájdete veľa skupín, kde sa dá predať takmer čokoľvek bez poplatku. Za zachovaným nábytkom si noví majitelia radi prídu aj z väčšej diaľky a vy zarobíte zopár eur na nové zariadenie. Keď sa vám nedarí vybavenie predať, vystriehnite si vývozný deň objemného odpadu. Jednoducho deň vpred vývozom všetko uložíte k smetným nádobám a máte po probléme. Niekedy stačí osloviť susedov, ktorí si radi zopár kúskov zoberú. Myslite na to, že čím menej vecí budete sťahovať, tým nižšie náklady na prevoz vám vzniknú.

 

Tiež sa ti môže páčiť