5 dôvodov prečo si zadovážiť detskú ohrádku

podľa spravca
0 komentár
5 dôvodov prečo si zadovážiť detskú ohrádku

Každý rodič má strach, keď jeho dieťa začne loziť a skúmať svet naokolo. Vtedy je na pozore celá rodina a venuje sa mu všetká pozornosť. Existuje pomôcka, vďaka ktorej sa budete môcť popri prizeraní dieťaťa venovať iným činnostiam v domácnosti.

Detská ohrádka je pomocníkom, ktorý si obľúbia všetci rodičia. Ide o akúsi opatrovateľku vo chvíľach, kedy sa dieťa hrá a rodič sa potrebuje venovať inej činnosti. Prečo si takúto ohrádku domov zadovážiť?

  1. Získate pozornosť nad dieťaťom

Do ohrádky jednoducho položíte ratolesť spolu s hračkami a môžete sa tak venovať inej činnosti v domácnosti. Keď dieťa začína loziť, dokáže zájsť aj na miesta, ktoré môžu byť preň nebezpečné. Vďaka ohrádke bude mať určené hranice pokiaľ môže ísť a vy sa tak nemusíte strachovať o miesta, kde by si mohlo ublížiť

  1. Jednoduché prenášanie a skladovanie

Drevená ohrádka pre deti je výborným pomocníkom, ktorý dokážete bez komplikácií umiestniť v každej izbe. Potrebujete variť a nemáte kde nechať dieťa? Umiestnite si detskú ohrádku do kuchyne a sledujte ako vás bude pozorovať. Či už niečo robíte v obývačke alebo chodbe, drevená ohrádka vojde kamkoľvek.

Veľkou výhodou sú aj kolieska, ktoré môžete na ňu primontovať a o to jednoduchšie ju premiestňovať. Existujú skladacie ohrádky pre deti, ktoré môžete ľahko po použití zložiť a vložiť pod postieľku.

  1. Dieťa má v ohrádke teplo

Skvelým doplnkom, vďaka ktorému zabezpečíte batoľaťu teplo je matrac do ohrádky. Farebné a pestré matrace vložíte do ohrádky a tým zabezpečíte dieťaťu teplo a mäkký povrch. Nemusíte sa tak báť o pocit chladu či tvrdého povrchu pri páde.

  1. Ohrádky pre deti z kvalitných materiálov

Materiál, z ktorého sa ohrádky vyrábajú je drevo. Drevené ohrádky sú zdravotne nezávadné a vhodné pre všetky deti. Povrchová úprava nijakým spôsobom neublíži dieťaťu pri hrýzení či olizovaní ohrádky.

  1. Sú pevné a bezpečné

Detské ohrádky sú navyše bezpečné a stabilné. Keďže sa batoľa skúša postaviť na nohy, nemusíte sa báť, že by sa ohrádka prevrátila či zlomila. Niektoré ohrádky sú navyše vybavené odnímateľnými tyčkami, vďaka ktorým sa deti ľahko dostanú von aj do vnútra.

Tiež sa ti môže páčiť