Myši a iné malé hlodavce patria k nepríjemným a ťažko vykynožiteľným škodcom. Nevýhodou je, že keď sa u nás už raz usídlia, pre mnohých sa začína bezcieľny boj. Nevieme sa proti nim dobre vybaviť, nepoznáme technické novinky na odpudzovanie, a tak zostávame pri mnohých babských radách s málo efektívnym a nešetrným účinkom. Vyspelú dobu poznať aj po týchto inováciách! Teda ako sa dnes zahajuje hon na myši?
Jedna myš nie je nikdy v domácnosti sama
Alebo len na veľmi krátku chvíľu. Rýchlo sa rozmnožujú a prahnú po teplom a hojnom prostredí na prežitie. V zimných mesiacoch je z týchto dôvodov zvýšený záujem o každý dobrý odpudzovač myší. Naozaj sa pred nimi treba rýchlo vystríhať, prekonávajú aj tie najmenšie škáry a diery. Nerozlišujú medzi nevyhnutnou a drahou kabelážou a ani medzi náročne uskladňovanými potravinami. Ich cieľom je mať sa dobre, nehladovať a ukrývať sa v teple.
Ešte predtým, ako začnete upratovať v domácnosti, začnite krok za krokom odstraňovať neporiadok a možné úkryty na dvore a po záhrade. Tam predsa vedú ich prvé kroky… S hlodavcami o krokoch taktiež hovoriť veľmi opatrne. Mnohým viac vyhovuje, resp. ich telo je lepšie prispôsobené na lezenie a šplhanie. Ak vás doposiaľ upozorňovali na zatváranie toaliet, tak to už viac radšej nepodceňujte!
Sú rýchle, ale nie neprekonateľné
Aj myši a iné hlodavce majú svoje limity. Určite sa proti nim nesnažte zakročiť zvrtlo a nerozvážne. Dokážu totiž vycítiť váš strach a vo svoj prospech otočia každú vašu nešikovnú obranu. Dostupný je veľmi humánny odpudzovač hlodavcov so zdrojom ultrazvukového signálu, nekomfortného pre týchto škodcov. Sortiment je natoľko široký, až viete použiť účinnú ochranu na jednotlivé časti domácnosti, elektroniky a kabeláže.
Ľahko použiteľné sú aj pachové odpudzovače, ktorých rozptýlené látky nepríjemne pôsobia na zmyslové vnímanie škodcov. Najmä čuch si hlodavce nadovšetko chránia, a tak z tohto nehostinného prostredia radšej zutekajú!