5 tipov ako sa efektívne zbaviť nepotrebných vecí

podľa spravca
0 komentár

Tento článok je pre každého, kto robil veľké upratovanie a nevie kam s nadbytočnými vecami. Pre každého, kto potrebuje vypratať nehnuteľnosť pri odpredaji alebo rušení firmy, kto vlastní zbytočnosti, ktoré nepoužil posledných 15 rokov a v konečnom dôsledku všetkých, ktorí potrebujú vyčistiť priestor ako je byt, dom, garáž, kanceláriu, chalupu alebo pivnicu, aby mohli znovu dýchať.

Zvoľte si, čoho sa chcete zbaviť

Vypratávanie bytov nie jednoduché ani z hľadiska rozhodovania. Prvá vec, ktorú si musíte ujasniť je, či potrebujete čiastočné alebo kompletné vypratanie priestoru. Následne je vhodné rozdeliť predmety na tie, ktoré plánujete uchovať a tie, ktorých sa chcete nadobro zbaviť, čo zaistí hladký priebeh likvidácie.

Kam pôjdu vaše staré veci?

Menšie nadbytočnosti zvládnete zmanažovať aj sami. Oblečenie, ktoré ste takmer nevynosili a už sa doň nezmestíte môžete napríklad darovať. Hodnotné predmety, ktoré nepotrebujete skúste predať prostredníctvom internetu. V prípade rozmerných a ťažkých kusov nábytku, ktorý už nepotrebujete je najlepšie prenechať starosť na skúsených profesionálov. Tí zabezpečia ekologický odvoz nepotrebného nábytku na skládku alebo do spaľovne a vy môžete bezstarostne odpočívať.

Buďte nekompromisní

Citová naviazanosť na niektoré veci môže byť naozaj silná. Keď sa už ale pustíte do poriadneho čistenia a vypratávania, mali by ste si najprv vyčistiť myseľ a dať emócie bokom.  Ak vám to pomôže, odfoťte si konkrétne predmety na pamiatku a myslite skôr na pôžitok z uvoľneného priestoru.

Služby profesionálov

Postarajú sa o všetko – od demontáže, zabalenia, roztriedenia a naloženia vecí do vozidla až po ich vyloženie, vypratanie a  vyčistenie nehnuteľnosti či pozemku. Výhodami firmy zaoberajúcej sa odvozom na zberný dvor sú hlavne ušetrený čas a bezpečná likvidácia nábytku. Ťažké sedačky, kuchynské linky, klavír či posteľ nie je rozumné sťahovať na vlastnú päsť bez akýchkoľvek skúseností. Bezpečnejšie je staviť na istotu a vypratávanie priestorov zveriť do rúk dlhoročných profesionálov.

Stanovte si čas a cenu

Čím rýchlejšie tým lepšie. Svojpomocné vypratávanie je najmä časovo náročné, zaťažujúce a často krát i nebezpečné. Na druhej strane, cena za likvidačné služby firiem sa počíta na mieru podľa vykonaných prác vrátane dopravy. Stačí si dohodnúť termín a tím profesionálov je pripravení k vašim službám.

 

 

 

 

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť