Zútulnite si kúpeľňu

podľa spravca
0 komentár

Pripadá vám vaša kúpeľňa príliš jednotvárna a nezaujímavá, ale neviete, ako to zmeniť? V tomto článku vám ponúkneme niekoľko tipov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Vaša kúpeľňa volá po poriadnej zmene – chcete, aby bola nápaditá, útulná a pokiaľ možno nadčasová, aby sa vám v nej príjemne trávil čas. Vyskúšajte niektorú z našich rád, ale pozor – jednotlivé štýly medzi sebou nikdy nemiešajte.

Kúpeľňa v anglickom štýle

Oslovuje vás štýl anglického vidieka? Prispôsobte tomu svoju kúpeľňu a nezabudnite ani na vhodné kúpeľňové doplnky. Čo v takejto kúpeľni nesmie chýbať? Dotyk minulosti v podobe dvoch ozdobných kovových kohútikov na teplú a studenú vodu, elegantná vaňa na nožičkách, závesy na okne, výrazné zrkadlo, tehlová stena či ozdobná panna. Podlaha býva dláždená, ale aj drevená – tá však musí byť ošetrená proti pôsobeniu vlhkosti. Farby sa väčšinou ladia do béžovej, hnedej, šedej a svetlo aj tmavo modrej. Všetko je decentné, osobité a harmonické. Zaujímavým detailom môže byť vypínač so šnúrkou.

Kúpeľňa s prvkami obývačky

Obrázky, poličky, úložné priestory a odkladacie plochy dodajú kúpeľni nádych obývacej izby a naplní ju pravou domácou atmosférou. Nebojte sa pridať ani stolík alebo kresielko. Ak v kúpeľni bežne trávite veľa času, podobné úpravy sa oplatia, pretože sa vám bude výborne relaxovať.

Škandinávska kúpeľňa

Veľkej obľube sa tešia aj prírodné kúpeľne v severskom štýle. Hojne sa tu vyskytujú drevené doplnky a obklady, ktoré pripomínajú drevo. Dominujú svetlé tóny, biela dlažba a jednoduché vzdušné motívy. Často sa volí umývadlo, ktoré pripomína guľatú misu položenú na drevenej doske. Nechýbajú ani sviečky, rastliny, trámy a kontrasty. Biele steny a doplnky sa často kombinujú s tmavou drevenou podlahou. Prevládajú čisté, minimalistické línie.

Moderná kúpeľňa

Moderné kúpeľne bývajú jednoduché, nadčasové a priestranné. Farebné tóny sú jemné a tlmené. Využíva sa prírodných prvkov, matných aj lakovaných povrchov a umývadiel z umelého kameňa. Zásadná je najmä funkčnosť a prirodzený, nerušivý vzhľad. Priestor nebýva zbytočne členitý a nesmierne dôležitá je kvalita prevedenia. Obľúbené sú moderné oblé vane, umiestnené voľne v priestore, ale tiež priestranné sprchové kúty bez vaničky. Klasické obklady mnohokrát nahrádza stierka.

Kúpeľňa v štýle Provence

Provence je romantickým štýlom francúzskeho vidieka. Jednotlivé línie sú čisté, priame a neokázalé. Do kúpeľní v tomto duchu sa hodí použiť pravé prírodné materiály, drevený nábytok a dekor levandule, ktorý sa vo veľkej miere vyskytuje aj u kuchýň v rovnakom štýle.

Či už vás oslovila ktorákoľvek z uvedených možností, usilujte predovšetkým o to, aby výsledok bol jednotný a zároveň praktický.

Tiež sa ti môže páčiť