5 tipov pre výber ideálneho bazéna na poslednú chvíľu

podľa spravca
0 komentár

Je tu leto a spolu s ním aj kúpacia sezóna. A čo môže byť v horúčave lepšie ako ničím nerušená pohodička v bazéne? Pohodička vo vlastnom bazéne! A ak bazén stále nemáte, tu nájdete pár tipov na to, ako ho vybrať. Na poslednú chvíľu Vám tŕň z päty vytrhnú najmä nadzemné bazény.

  1. Sezónne, alebo na celý rok

Prvou a zásadnou otázkou pri výbere bazéna je, či chcete mať bazén na záhrade celý rok, alebo ho budete inštalovať len na obdobie teplých dní. Sezónne používané bazény sa musia na zimu vypustiť, vyčistiť, zložiť a upratať. Celoročné bazény stačí pomocou špeciálnych dezinfekčných prípravkov zazimovať a voda v nich vydrží do ďalšej kúpacej sezóny. K bazénom stojacim vonku naprieč ročnými obdobiami patrí Orlando s pevnou oceľovou konštrukciou. Pre sezónnu prevádzku sú určené bazény Tampa, Florida. Všetky spomenuté typy sezónnych bazénov pozostávajú z veľmi pevnej fólie a tvar im dodáva kovová konštrukcia, alebo nafukovací prstenec.

  1. Priestor na záhrade

Ďalej je potrebné zamerať sa na priestorové možnosti záhrady. Presnejšie na to, koľko miesta ste ochotní bazénu vyčleniť. Musíte pri tom myslieť tiež na pohodlie. Teda priestranstvo, na ktoré umiestnite schodíky, lehátka alebo slnečník. Rozmery šírok bazénov sa pohybujú od 2 až do 7 metrov, a to už sú pomerne dostačujúce parametre aj pre súvislé plávanie.

  1. Kto sa bude kúpať

Dôležitým atribútom je aj hĺbka vody a to najmä v prípade, že bazén budú využívať deti. Uspokojenie pre Vašich najmenších poskytnú bazény Florida, ktoré sa vyrábajú aj v miniatúrnych prevedeniach. V týchto plytkých obdĺžnikových bazénoch sa o svoje ratolesti nemusíte báť. Dospelý si potom zapláva už v hĺbke 80 až 90 centimetrov. Bazény Florida o šírke cez 4 metre a hĺbke 1,2 metra sú pre pár temp ideálne.

  1. Vhodná filtrácia

Rozhodovanie Vás potom čaká aj pri výbere bazénovej filtrácie, ktorá patrí medzi najdôležitejšie príslušenstvo akéhokoľvek bazéna. Jej funkcia spočíva v tom, že mechanicky nasáva nečistoty poréznym prostredím filtra a zachytáva ich v ňom. Výsledkom je potom bezpečná a krištáľovo čistá voda. Pre bazény do 5 000 litrov je dostačujúca kartušová filtrácia, pre výkonnejšie a účinnejšie čistenie je vhodná piesková filtrácia.

  1. Tip navyše

Najvýhodnejšie je vyberať z bazénov, ktoré sa už predávajú v sete vrátane filtrácie. Takáto ponuka býva finančne výhodnejšia ako samotný bazén bez príslušenstva. Výhodné bazénové sety nájdete napríklad na e-shope spoločnosti Marimex.

Tiež sa ti môže páčiť