Unikátne vlastnosti hliníka, o ktorých ste nevedeli ani vy

Vedeli ste o tom, že hliník je až 3 ½-krát silnejší ako plast a až 43-krát silnejší ako drevo s vysokým pomerom pevnosti k hmotnosti, čo z neho robí ideálny materiál pre výrobu hliníkových okien a dverí? Postupom času je dopyt po hliníku vyšší a vyšší, čo je spôsobené predovšetkým jeho neprekonateľnou životnosťou, pevnosťou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom i nadčasovému dizajnu, ktorý sa hodí nielen do domácností, ale tiež komerčných priestorov a administratívnych budov, ktoré majú pôsobiť reprezentatívne.  Hliník dokonca odoláva hlodavcom, termitom a škodcom, čiže môže byť skvelou voľbou aj na vašu chalupu.

Energeticky účinný materiál

Napriek energetickej vodivosti hliníka sa hliníkovým rámom stráca len veľmi málo energie. Plastové a drevené okenné rámy absorbujú teplo a chlad do rámu, čo spôsobuje, že daný materiál predčasne stratí svoje pôvodne vlastnosti a o pár rokov môže byť výrazne znehodnotený. Hliníkové oknáhliníkové dvere sú tepelne stabilné, čo znamená, že pri zmene teploty alebo vlhkosti nedochádza k napučiavaniu či zmenšovaniu materiálu. Naopak, v prípade menej kvalitných plastových a drevených rámov dochádza k strate energie, a to v dôsledku ich vysokej úrovne rozťažnosti a kontrakcie.

Široká škála farebných možností, z ktorej si vyberiete

Hliník je nehorľavý materiál, čo je ďalšia výhoda, pre ktorú je vo svete tak žiadaný. Ponúka širokú škálu bohatých a luxusných povrchových úprav, ktoré si vyžadujú minimálnu údržbu. Okrem toho je 100% recyklovateľný, netoxický a plne udržateľný produkt. Vedeli ste o tom, že zhruba 8% zemskej kôry je tvorenej práve z hliníku? Hliníkové vchodové dvere cena si síce žiada vyššiu investíciu, no ak túžite po dverách, ktoré vám vydržia pokojne aj celý život, hliník je tou pravou voľbou!