Unikátne vlastnosti hliníka, o ktorých ste nevedeli ani vy

podľa spravca
0 komentár

Vedeli ste o tom, že hliník je až 3 ½-krát silnejší ako plast a až 43-krát silnejší ako drevo s vysokým pomerom pevnosti k hmotnosti, čo z neho robí ideálny materiál pre výrobu hliníkových okien a dverí? Postupom času je dopyt po hliníku vyšší a vyšší, čo je spôsobené predovšetkým jeho neprekonateľnou životnosťou, pevnosťou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom i nadčasovému dizajnu, ktorý sa hodí nielen do domácností, ale tiež komerčných priestorov a administratívnych budov, ktoré majú pôsobiť reprezentatívne.  Hliník dokonca odoláva hlodavcom, termitom a škodcom, čiže môže byť skvelou voľbou aj na vašu chalupu.

Energeticky účinný materiál

Napriek energetickej vodivosti hliníka sa hliníkovým rámom stráca len veľmi málo energie. Plastové a drevené okenné rámy absorbujú teplo a chlad do rámu, čo spôsobuje, že daný materiál predčasne stratí svoje pôvodne vlastnosti a o pár rokov môže byť výrazne znehodnotený. Hliníkové oknáhliníkové dvere sú tepelne stabilné, čo znamená, že pri zmene teploty alebo vlhkosti nedochádza k napučiavaniu či zmenšovaniu materiálu. Naopak, v prípade menej kvalitných plastových a drevených rámov dochádza k strate energie, a to v dôsledku ich vysokej úrovne rozťažnosti a kontrakcie.

Široká škála farebných možností, z ktorej si vyberiete

Hliník je nehorľavý materiál, čo je ďalšia výhoda, pre ktorú je vo svete tak žiadaný. Ponúka širokú škálu bohatých a luxusných povrchových úprav, ktoré si vyžadujú minimálnu údržbu. Okrem toho je 100% recyklovateľný, netoxický a plne udržateľný produkt. Vedeli ste o tom, že zhruba 8% zemskej kôry je tvorenej práve z hliníku? Hliníkové vchodové dvere cena si síce žiada vyššiu investíciu, no ak túžite po dverách, ktoré vám vydržia pokojne aj celý život, hliník je tou pravou voľbou!

 

 

Tiež sa ti môže páčiť