Aj váš domov si zaslúžiť pozornosť

podľa spravca
0 komentár

Nejde predsa o niečo, čo meníte každý rok tak ako bežné veci. Bývanie býva vo väčšine prípadov investíciou na niekoľko rokov až desaťročia. A sú ľudia, ktorí za celý život nezmenili adresu.

Čo však robí bývanie skutočným domovom? Pravdepodobne pocit bezpečia. Aby ste si však mohli byť istý, že rovnako bezpečne je to aj s naším bývaním, nemali by sme zabúdať na primerané poistenie. Tak, ako si chránite svoje zdravie či poisťujete vozidlo, myslieť by ste mali aj na poistenie svojej nehnuteľnosti.

Poistenie nehnuteľnosti by malo byť samozrejmosťou vášho bývania

V rámci bývania totiž čelíte viacerých rizikám. Nikdy nemôžete vedieť, kedy príde k poruche či k skratu nejakého spotrebiča, čo vám poškodí aj vaše zariadenie. Pomerne často sa stáva, že sa pokazí práčka a vy nechtiac vytopíte susedov, ktorí možno práve pred týždňom vymaľovali celý byt. Netreba zabudnúť ani na prírodu, a to vo forme bleskov či povodní, ktoré vedia vo väčších rozsahoch poškodiť vašu nehnuteľnosť, alebo na vandalov. Práve preto sa určite oplatí myslieť dopredu a vybaviť si aj poistenie svojho bytu či rodinného domu.

Mnohí z vás sa s touto ponukou, resp. podmienkou stretli aj v banke pri vybavovaní hypotéky. Pracovníčka vám veľmi rada okamžite ponúkla neodolateľný poistný produkt od partnerskej poisťovne. Myslite však na to, že vždy si môžete vybrať. Ak aj banka trvá na poistení nehnuteľnosti, rozhodnutie, pre akú ponuku sa rozhodnete, je na vás.

Porovnávajte si a vyberajte to najvýhodnejšie poistenie

Aby ste mali výber čo možno najširší, existuje možnosť  porovnať si poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. Tak, ako je to aj v prípade napr. povinného zmluvné či cestovného poistenia. Stačí navštíviť portál Netfinancie.sk a na základe zadaných údajov o vás a vašej nehnuteľnosti získate prehľad aktuálnych ponúk všetkých poisťovní. Sami si tak môžete premyslieť, komu „dáte svoj domov do rúk“. Či sa budete orientovať podľa ceny a vyberiete si cenovo najlacnejšie poistenie domu, či sa rozhodnete podľa dobrých skúseností s danou poisťovňou alebo vás presvedčia poistné limity a podmienky. Výber je skutočne len a len vašou záležitosťou.

Netfinancie.sk: Sme tu pre vás!

Samozrejme, v prípade potreby a otázok, vám vieme poskytnúť odborné poradenstvo nielen pred uzatvorením, ale aj počas celej doby trvania poistenia. Navyše pri poistení domu alebo bytu je dôležité z času na čas poistenie prehodnotiť. Tak, ako klesá hodnota každého tovaru, aj cena nehnuteľnosti môže rokmi klesnúť, a tým pádom by ste možno platili viac, ako je potrebné. Zároveň môže nastať aj opačný prípad, napr. po rekonštrukcii, kedy hodnota danej nehnuteľnosti určite narastie. V takom prípade by ste mohli čeliť podpoisteniu a v prípade poistnej udalosti by vám bolo vyplatené menšie množstvo peňazí. Preto je dobré po zásadných zmenách, či už na trhu nehnuteľností alebo na vašom bývaní, myslieť aj na uzatvorené poistenie.

 

Zdroj obrázku: pexels.com

Tiež sa ti môže páčiť