Prehľad novostavieb v Bratislave

podľa spravca
0 komentár

Rezidenčný trh rozkvitá a v hlavnom meste sa nájde okolo 100 novostavieb, ktoré ponúkajú až 3000 bytov. Dopyt je silný hlavne po dvojizbových a trojizbových bytoch. Najväčší dopyt však je po bytov lokalizovaných v centre mesta, keďže tu priestor na výstavbu až taký nie je. S tým sa spája aj udržateľná a často aj stúpajúca cena. Každá novostavba sa vyznačuje inými atribútmi. Vybrali sme pre vás tri rezidenčné projekty, Ahoj Park, Belaria Koliba, či Zuckermandel.

Ahoj Park

Táto novostavba na Sliačskej ulici v Novom Meste rešpektuje okolitú stavbu a nadväzuje na už existujúcu obytnú štvrť. Balkóny po celej šírke fasád vylepšujú atraktivitu architektonického riešenia.

Ahoj Park ponúka široké spektrum bytov od jednoizbových až po štvorizbové. Kolaudácia je pripravená na druhú polovicu roku 2018.

Veľkým prínosom je relaxačná zóna polootvoreného vnútrobloku, detské ihrisko, lavičky, či exteriérové fitness.

Belaria  Koliba

Bývanie v podkolibskom prostredí a 2 km od širokého spektra služieb a zábavy ( vrátane polyfunkčných nákupných stredísk Polus a Centrál, reštaurácií, kaviarní a bánk). Pre športové typy je tu mnoho možností cykloturistiky, pešej turistiky, lyžiarsky vlek, či bobová dráha v lete. Kamzík je zase stvorený pre výhľady, ako na Kolibu tak aj na ostatné mestské časti Bratislavy. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj podkolibský les, kam sa môžete chodievať prechádzať s vašimi domácimi miláčikmi.

Zuckermandel

Okrajové, či prímestké časti mesta môžu byť pre väčšinu obyvateľov passé. A to hlavne z dôvodu dostupnosti. Polyfunkčné mestské centrum Zuckermandel oživí ducha Starého Mesta. Sedem budov implementovaných do lokality pod Bratislavským hradom vytvorí novú štvrť s historickým akcentom. Developeri tejto rezidencie mali za cieľ vytvoriť kvalitné bývanie s komfortným životným priestorom, kde veľkou pridanou hodnotou nie je len skvelá dostupnosť, ale aj príroda a lokácia rovno pod hradom a pri Dunaji.

Podmienky kúpy nehnuteľnosti

Financovanie nového bývania má zvyčajne niekoľko krokov.

  1. Najprv je treba zaplatiť rezervačnú zmluvu.
  2. Do 30 dní od podpisu rezervačnej zmluvy nastáva čas na platbu cca 20% z kúpnej zmluvy, jedná sa o Zmluvu o budúcej zmluve.
  3. Po dokončení a kolaudácii sa doplatí a podpíše Kúpna zmluva (2. časť kúpnej ceny: 80 % z kúpnej ceny).

Hypotéka na bývanie má tiež niekoľko nutných fáz, ktorými treba prejsť. Väčšina potencionálnych kupcov si dohodne schôdzku s hypotekárnym špecialistom, ktorý im vie najlepšie poradiť ako a v akej veľkej hodnote môže získať najvýhodnejší úver.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť