Ako bývajú hviezdy F1: Je to záležitosť vkusu

podľa spravca
0 komentár
Ako bývajú hviezdy F1

Prakticky na všetko v živote sa môžeme pozerať ako na individuálnu voľbu. Rovnaké to je aj s bývaním, je to vo veľkej miere vec vkusu. Každému vyhovuje niečo iné a inak to nie je ani medzi pilotmi Formula 1. Pozreli sme sa na to ako mená ako Hamilton, Ricciardo, Vettel, Verstappen či Perez bývajú. V niektorých prípadoch možno budete prekvapení, v iných ani tak veľmi nie. 

Max Verstappen je pilotom stajne Red Bull Racing, jazdí po holandskou vlajkou a je Holanďan, ale narodil sa v Belgicku. Vzťah má k obom týmto krajinám, ale možno by ste boli prekvapení, pretože jeho trvalé bydlisko je v Monaku, konkrétne v Monte Carlo. Monte Carlo má rád, vyhovuje mu krásne mesto, ktoré dýcha históriou a po ruke je aj prístav, kde sa rád preváža na jachtách, ktoré sú preňho relax. Max patrí medzi najlepších jazdcov súčasnosti a očakáva sa, že by mu mala patriť budúcnosť.

Daniel Ricciardo má vďaka F1 precestovaný celý svet, ale tento rodák z austrálskeho mesta Perth viackrát povedal, že keď zostarne, chcel by bývať v dome na vidieku, kde bude mať potrebný pokoj, priestor na chovanie zvierat a pestovanie rastlín a bude mať okolo seba nádhernú prírodu. Môže to byť aj neďaleko Perthu, ktorý je mestom jeho srdca. Ktovie, či sa to naplní, pretože Ricciardo je skutočne zábavný pilot, ktorý rád robí kanadské žartíky aj medzi svojimi kolegami. Aktuálne je súčasťou britskej stajne McLaren, kde sa pokúsi preraziť. Riadi sa intuíciou, preto je možné, že tento svoj názor ešte zmení.

Potom tu máme Lewisa Hamiltona z Mercedesu a Sergia Pereza z Red Bull Racing. Obaja majú radi rýchlu jazdu, obaja patria medzi najlepších a o oboch sa hovorí vo veľkej miere aj medzi fanúšikmi. Sú totiž zaujímaví. Okrem toho, sú ale pokojné povahy a preferujú pokoj pred ruchom. Vzhľadom na to, že celý rok si užíva pozornosť a ruch veľkomiest a štátov ako Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Španielsko či Anglicko, sú radi, keď môžu zrelaxovať vo svojich rodinných domoch v tichých predmestiach, kde ich vystavali. Niet sa im čo čudovať. Obaja patria medzi favoritov kurzov F1, aj v stávky naživo, kde sú na nich vypísané pomerne nízke kurzy, na Hamiltona pod 2,0 pričom na Pereza pod 3,0. Môže za to aj fakt, že obaja jazdia v najlepších tímoch sveta Formula 1. Mercedes a Red Bull Racing sa počas posledných sezón medzi sebou pretekajú o prvenstvo a tak to ešte nejaký čas ostane.

Ako píšeme vyššie, bývanie medzi hviezdami F1 je naozaj rôzne. Napríklad talentovaní jazdci ako Mick Schumacher, Nikita Mazepin či Lance Stroll majú radi dianie, ruch, miesta, kde sa niečo deje a je všetko po ruke. Na druhej strane sú tu veteráni ako Sebastian Vettel či Kimi Raikkonen, ktorí, rovnako ako spomenutí Hamilton a Perez, potrebujú svoj osobný kľud. Aj toto potvrdzuje to, že sto ľudí, sto chutí a čo sa týka bývania, platí to ešte viacnásobne. V prípade pilotov F1 sa stretávame s tým, že hráči preferujú pokojnejšie bývanie, čo je logické, pretože počas roka, keď absolvujú veľké ceny a sú pod drobnohľadom novinárov a fanúšikov, sú radi, keď majú miesto, kde ich takpovediac nikto neotravuje.

 

Tiež sa ti môže páčiť